Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Ivan Hopta : Nesúhlasím s prenájmom tepelných rozvodov

Poslanci by mali vedieť čo si o tejto otázke myslia občania, ktorí ich do mestského zastupiteľstva zvolili

Ivan Hopta : Nesúhlasím s prenájmom tepelných rozvodov

HUMENNÉ. Netradične v  nedeľu večer sa uskutočnilo na Mestskom úrade v Humennom rokovanie o teple.

Pozvánku na rokovanie zasielala  v mene primátora mesta  Miloša Merička jeho zástupkyňa Mária Cehelská. Dostalo ju všetkých 12 poslancov Klubu Progresívne Slovensko-SPOLU-OĽANO-SaS-SME RODINA- SOĽ- Strana práce, taktiež aj všetci traja poslanci KDH, poslanec SNS a ja, ako jediný z Klubu ÚSVIT – KSS. Z päťčlenného poslaneckého Klubu SMER – SD nebol pozvaný nikto.

Rokovanie bolo zasvätené opätovnému dlhodobému  prenájmu tepelných rozvodov patriacich mestu súkromnej spoločnosti. Keďže nesúhlasím s týmto prenájmom, tak som sa nezúčastnil tohto rokovania, ale nezúčastnil som sa ho aj preto, lebo si myslím, že ak sa rokuje o tak dôležitej otázke, tak by mali byť pozvaní všetci poslanci bez rozdielu politickej príslušnosti. 

Aby to nedopadlo tak, ako v roku 2005, keď som napokon bol jediným poslancom mesta, ktorý hlasoval proti tomuto prenájmu. Aj preto je dôležité, aby v utorok 4. júna 2019 o 17. 00 hod. do zasadačky Mestského úradu v Humennom prišlo čo najviac občanov mesta  na verejné zhromaždenie venované tejto otázke a aby vyjadrili svoj názor na dlhodobý prenájom mestských tepelných rozvodov súkromníkovi. Vážení spoluobčania, príďte, lebo potom  zbytočne budete nadávať, že teplo je v našom meste drahé.

Poslanci by mali totiž vedieť čo si o tejto otázke myslia občania, ktorí ich do mestského zastupiteľstva zvolili. Hlasovanie o ďalšom dlhodobom prenájme mestských tepelných rozvodov bude totiž najdôležitejším hlasovaním poslancov na nasledujúcich 10-15 rokov.

AUTOR : PhDr. Ivan HOPTA, CSc., poslanec MsZ v Humennom
FOTO : ilustračné, MiMaVerzia pre tlač
03.06.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (12%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (45%)
  • neviem, je mi to jedno (42%)