Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

KORONAVÍRUS : V Trebišove zase sprísnili opatrenia

Trebišov od pondelka 16. 3. 2020 prijal ďalšie preventívne opatrenia na eliminovanie šírenia koronavírusu

KORONAVÍRUS : V Trebišove zase sprísnili opatrenia

TREBIŠOV. Ako nás dnes informovala hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová, Mesto Trebišov, na základe výsledkov zasadnutia Krízového štábu mesta Trebišov z pondelka 16. 3. 2020 prijal ďalšie preventívne opatrenia na eliminovanie šírenia koronavírusu.

 Mestský úrad v Trebišove od utorka 17. marca 2020 obmedzuje svoju prevádzku, osobný kontakt s úradníkmi jednotlivých oddelení nebude možný až do odvolania.

V prípade nutnosti môžu občania priniesť žiadosti a neodkladné dokumenty do vstupnej časti budovy MsÚ, kde svoje materiály vložia do pripravenej obálky a následne do schránky. Vstup do podateľne a pokladne nebude verejnosti umožnený.

Aj naďalej však môžu občania využívať na kontaktovanie sa s referentmi MsÚ e-mailovú a telefonickú komunikáciu. Všetky kontakty na referentov a vedúcich pracovníkov oddelení MsÚ sú zverejnené na www.trebisov.sk

 Zrušené stránkové hodiny pre verejnosť sú aj na Bytovom podniku mesta Trebišov, v Technických službách mesta Trebišov a všetkých jeho strediskách až do odvolania.

 Naďalej je v prevádzke Stredisko osobnej hygieny a práčovňa (Medická ulica) v štandardnom režime a Zberný dvor v Technických službách mesta (Stavebná ulica) od 8.00 do 16.00 okrem nedieľ.

 Harmonogram vývozu komunálneho odpadu pracovníkmi Technických služieb mesta ostáva v nezmenenom režime.

Mesto Trebišov:
 od pondelka 16. 3. 2020 zatvára verejné toalety,
 zamedzuje vstup verejnosti na všetky detské ihriská a externé športoviská v meste a mestskom parku,
 obmedzuje organizovanie verejných pohrebov, povolená je účasť v priestore Domu smútku len príbuzným a blízkym osobám; maximálne 15 ľudí,
 prostredníctvom príslušníkov mestskej polície a rómskej poriadkovej služby zamedzí príchod a odchod obyvateľov rómskej osady do a z rómskej osady,
 prostredníctvom príslušníkov mestskej polície a rómskej poriadkovej služby sprísňuje koordinovanie vstupu marginalizovaného obyvateľstva do priestorov skladov CO (civilnej ochrany) na účely výdaja sociálnych dávok,
 prostredníctvom príslušníkov mestskej polície monitoruje a kontroluje dodržiavanie nariadenia hlavného hygienika SR týkajúceho sa zákazu prevádzok určitých zariadení.

Prevádzkovateľ MHD – ARRIVA Michalovce, a. s. od utorka 17. 3. 2020 upraví odchody jednotlivých liniek a všetky spoje budú až do odvolania premávať podľa cestovného poriadku platného cez nedeľu. Do autobusov môžu cestujúci vstupovať len s rúškom alebo alternatívnou ochrannou bariérou tváre. Odporúčame obyvateľom obmedziť používanie dopravných prostriedkov na minimum.

Aj naďalej sú v platnosti všetky doposiaľ vydané preventívne opatrenia mesta na zamedzenie ďalšieho šírenia prenosného ochorenia COVID-19.

Všetky podstatné informácie o aktuálnej situácii sú dostupné aj na novozriadenej webovej stránke: https://www.korona.gov.sk/

ZDROJ, FOTO : Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta Trebišov


Verzia pre tlač
17.03.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)