Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Kristína a Jakub sú najobľúbenejšie mená Humenčanov

Matrikárky zapísali aj tieto mená : Mia Elis, Charlotte Constance, Katy, Phuong Anh, Justin, Kvído, Liam, Ryan, Fabricio, BrayenHUMENNÉ. V minulom roku sa v humenskej pôrodnici narodilo 620 detí. Niektorým dali ich rodičia naozaj netradičné mená.

Do rodiny Humenčanov pribudlo za ulynulých 12 mesiacov 245 detičiek s trvalým pobytom v meste. Z nich bolo 130 chlapcov a 115 dievčat.

Rebríček najobľúnenejších mien vedie Kristína. 

"Ďalšími obľúbenými menami v rebríčku TOP mien roka 2016 v Humennom sú Michaela, Barbora, Ema/Emma, Anna Mária/Annamária, Diana, Hana, Mia, Eliška, Adela,"  
informovala Michaela Dochánová z humenského magistrátu.

Nie všetci rodičia zalovili pri výbere mena pre svoje dieťa v slovenkom kalendári. Nechýbali preto ani skurtočne netradičné mená : Mia Elis, Charlotte Constance, Katy, Phuong Anh, Roberta, Larisa, Shanaia, Kaytlin a Mary.

"Obľúbenými chlapčenskými menami boli minulý rok Jakub, Lukáš, Oliver, Michal/Michael, Dávid, Marek/Marko, Leo, Tobias, Tomáš a Martin. Z nezvyčajných mien možno spomenúť také ako Justin, Kvído, Benjamín, Liam, Ryan, Fabricio, Hugo, Brayen, Enrique, Damián, či Dárius," povedala Dochánová.

V roku 2016 zomrelo v meste 228 osôb. Prisťahovalo sa 324 obyvateľov. V meste Humenné je evidovaných k prvému januárovému týždňu roku 2017 aktuálne 33 058 občanov.


MiMa
FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
09.01.2017