Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Krtkovčatá sa zotavovali v Rymanowe

Stretnutia s priateľmi spoza hraníc patria medzi tradičné

Krtkovčatá sa zotavovali v Rymanowe

RYMANOW/HUMENNÉ. Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím (ZPMP) Krtkovčatá v posledný júlový víkend už tradične absolvovalo rekondično-relaxačný pobyt u svojich priateľov v Zakład aktywności zawodowej v Rymanowe v Poľsku, v útulnom kúpeľnom stredisku. Na pobyte sa zúčastnilo 35 členov. 
„Stretnutie s priateľmi sú vždy naplnené radostnými udalosťami, upevňovaním už zvyknutých medziľudských vzťahov, ktoré vznikajú v priateľskej tvorivej atmosfére,“ povedal organizátor Ladislav Bohuš zo ZPMP.

Bohatý program
Počas troch dní plánované aktivity účastníci s veľkým entuziazmom hravo zvládli.
„V prvý deň v podvečerných hodinách sme sa poprechádzali po areáli kúpeľného strediska, zásobili sme sa liečivou pramenitou vodou, pospomínali na naše benefičné koncerty a predstavili naše aktivity ktoré plánujeme zrealizovať v Rymanowe,“ povedal.
Sobotné predpoludnie sa nieslo v tvorivej súťažnej atmosfére. Súťažné družstvá súťažili v pripravovaní ovocných šalátov z rôznych druhov ovocia. Porota hodnotila nielen chuť, ale aj estetickú úpravu šalátov.
Popoludnie patrilo rôznym súťažno-zábavným hrám, do ktorých sa zapojili všetci účastníci. Ich snaženie bolo odmenené sladkosťami.
„Najviac sme sa tešili na večernú opekačku, ale najmä na koncert. Vystúpili v ňom  Salvadore Di Pasguol riaditeľ DSS – Zdroj a Kristínka Jurková, poslucháčka. JAMU v Brne. Ich repertoár vytvoril symbolickú kyticu piesní, ktorú venovali 20. výročiu založenia ZPMP Krtkovčatá,“ priblížil Ladislav Bohuš.Pomohli ľudia so srdcom
Krtkovčatá si veľmi vážia, že aj v dnešnej dobe sú medzi nami ľudia s veľkou empatiou k postihnutým, bez ktorých by sa projekt mohol zrealizovať len veľmi ťažko. 
Vrelá vďaka patrí Nadácii PRO FUTURA-Snina, Aero clubu pod Vihorlatom, f. MINIT Humenné, HYUNDAI – Radoslav Popovič Michalovce, ARMAT TRADE s. r. o. HUMENNÉ.
„Sme radi, že naše aktivity umožňujú našim členom prežívať radostnejšie a pestrejšie ich neľahký život v duchu nášho hesla Sme iní, nie horší,“ uzavrel Bohuš.AUTOR, FOTO: BO Verzia pre tlač
11.08.2017