Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Kultúrne stredisko v Trebišove bude mať bezbariérový vstup

Občanom s obmedzenou schopnosťou pohybu a mamičkám s malými deťmi a kočiarmi bude k dispozícii vonkajšia železobetónová rampa

Kultúrne stredisko v Trebišove bude mať bezbariérový vstup

TREBIŠOV. Mesto Trebišov buduje bezbariérový vstup do budovy Mestského kultúrneho strediska (MsKS). Práce začali v druhej polovici septembra.

Občanom s obmedzenou schopnosťou pohybu bude k dispozícii vonkajšia železobetónová rampa, ktorá prekoná výškový rozdiel medzi  terénom a nástupnou terasou.

„Občanom s obmedzenou schopnosťou pohybu a mamičkám s malými deťmi a kočiarmi bude k dispozícii vonkajšia železobetónová rampa, ktorou sa odstráni výškový rozdiel medzi  terénom a nástupnou terasou a to im uľahčí prístup do budovy,“ povedala Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.S plánovanou montážou schodiskovej plošiny priamo v objekte MsKS sa imobilní ľudia a zdravotne znevýhodnení budú môcť bez problémov zúčastňovať na predstaveniach v estrádnej a divadelnej sále, mestskom kine, alebo navštíviť knižnicu.

Na realizáciu vonkajšej rampy bolo vyčlenených 15 167,74 EUR z rozpočtu mesta.

"Aj takýmto spôsobom sa mesto snaží uľahčiť život a najmä kultúrne vyžitie občanom, ktorým táto možnosť bola doteraz upieraná," uzavrela Mištaničová.

AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
15.10.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (20%)
  • normálne pracujem (20%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (40%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (20%)