Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Kúpalisko pred letom vynovili

Kúpalisko v Trebišove plánujú otvoriť v polovici mesiaca júl

Kúpalisko pred letom vynovili

TREBIŠOV. Od druhej polovice apríla mesto Trebišov pripravuje kúpalisko na letnú sezónu. Otvoriť ho plánuje v polovici mesiaca júl.

"Pracovníci Technických služieb mesta Trebišov realizujú viacero terénnych aj technických úprav pred spustením tohtoročnej prevádzky letného kúpaliska. Jeho areál skrášľujú ošetrením drevín, živého oplotenia, záhonov, kosbou zelených plôch, natieraním betónových plôch, úpravou ihrísk i celého oplotenia. V týchto dňoch pristúpili takisto k sanačným činnostiam na bazénoch, ich čisteniu a maľovaniu. V najbližších dňoch dôjde aj k obnove niektorých čerpadiel na úpravu vody a filtrácie. So začatím napúšťania všetkých troch bazénov sa plánuje koncom aktuálneho týždňa," oznámila Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Mesto od polovice mája realizuje tiež stavebné úpravy na budovách technického zázemia, renováciou prechádza strojovňa, kotolňa, elektrodielňa, obnovujú sa tiež priestory pre personál.

Mištaničová uviedla, že všetci rekreanti budú môcť v Areáli vodných športov, na účely svojho aktívnejšieho oddychu, po prvýkrát využiť vonkajšie fitness, ktorého súčasťou sú prvky na posilňovanie celého tela. Deti si počas letných prázdnin užijú nielen šantenie vo vode, ale aj hry a zábavu v novovybudovanom detskom centre, ktoré vyrástlo v blízkosti malého bazéna. Vonkajšie športovisko, ako aj zostava prvkov a zariadení pre deti pribudli do areálu vďaka viac ako 46-tisícovej dotácii z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.


Veríme, že aj napriek tohtoročnej pandémii, ktorá je už, našťastie, na ústupe, Trebišovčania, ako aj návštevníci mestského kúpaliska zo širokého okolia strávia voľné letné dni v príjemnom prostredí oddychového areálu‍, s kvalitnou ponukou služieb, uviedla hovorkyňa.

Mištaničová dodala, že počas sezóny bude mesto zabezpečovať dezinfekciu spoločných priestorov vrátane toaliet, lavičiek aj prvkov pre deti. Pri vstupe do areálu sa návštevníci oboznámia s opatreniami, ktoré musia dodržiavať. 

Konkrétne pokyny sa nastavia podľa odporúčaní z úrovne ÚVZ SR a vlády SR.ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mestaVerzia pre tlač
22.06.2020Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (0%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (33%)
  • nie, nebudem riskovať (67%)