Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Kúpalisko v Medzilaborciach postaví spoločnosť CHETRA v areáli bývalých jabloneckých sklárni

Základnou myšlienkou zriadiť Wellness Haškové kúpele v Medzilaborciach malo historický podtext

Kúpalisko v Medzilaborciach postaví spoločnosť CHETRA v areáli bývalých jabloneckých sklárni

MEDZILABORCE. Základnou myšlienkou zriadiť Wellness Haškové kúpele v Medzilaborciach malo historický podtext.

Začiatkom júla 1915 bol transportovaný cez Medzilaborce do Sanoku Jaroslav Hašek, známy predstaviteľ humoristicko-satirického žánru v českej literatúre, vojak Červenej armády, autor svetoznámeho románu ,,Osudy dobrého vojaka Švejka“. Na počesť týchto udalostí bol postavený Pamätník Českej družine, ktorá prechádzala cez Medzilaborce. V súčasnosti je Pamätník národnou kultúrnou pamiatkou a nachádza sa v parku, ktorý oddeľuje areál Wellness Haškové kúpele od cestnej komunikácie.

Centrum rekreačných a relaxačných služieb- stredisko na podporu cestovného ruchu Realizácia projektu Prístavba wellnewss v rekreačnom a relaxačnom centre bude mať pozitívne dopady na rozšírenie ponuky kvalitných relaxačných služieb, vyplnenie medzery v ponuke wellness služieb v meste Medzilaborce a podporu cestovného ruchu v meste Medzilaborce, ako aj na území celého okresu. Pomocou rozvoja cestovného ruchu výrazne zlepšuje konkurencie schopnosť regiónu.

Výstavba areálu má tri etapy:

1. Etapa - vybudovanie wellness centra ( projekt bol zrealizovaný v roku 2015 a je v prevádzke)

2. Etapa –prístavba wellness centra (projekt sa aktuálne realizuje)
Dispozičné riešenie prístavby: vstup cez šatne a chodbu existujúceho objektu, chodba, v ktorej sa nachádza rampa a 2 sprchovacie kabíny, miestnosť s  infrasaunou s 2 sprchami, ochladzovacím vedrom, ochladzovacou kaďou a 2 WC kabínami s umývadlom, miestnosť pivných kúpeľov s 3 pivnými kaďami, sprchou, WC kabínou s umývadlom, sedacím nábytkom, krbom a veľkoplošným lôžkom, miestnosť s jakuzzi vaňou pre 8 osôb, miestnosť pre poskytovanie masáži s umývadlom a vlastným zariadením pre osobnú hygienu, ( sprcha, WC misa, umývadlo ), oddychová miestnosť (s požadovanou plochou pre kapacitu 20 návštevníkov ) s možnosťou vstupu na vonkajšiu krytú terasu a technická miestnosť ( sklad ).

3. Etapa - výstavba vonkajšieho bazéna ( 2019 )
Výstavba vonkajšieho bazéna vyplní podstatnú medzeru v okrese Medzilaborce v oblasti cestovného ruchu, ktorou je chýbajúca plaváreň, resp. kúpalisko. Tým výrazne rozšíri možnosti kultúrneho a rekreačného využitia mesta Medzilaborce a pomôže tak zabezpečiť rozvoj okresu v Medzilaborce v oblasti cestovného ruchu. Tento projekt výstavby bazéna bol podporený z akčného plánu na rozvoj okresu Medzilaborce sumou 65 000 €.

Projekt týkajúci sa 3 etapy, výstavby vonkajšieho bazénu je v súčasnosti posudzovaný v rámci oprávnenosti na získanie regionálneho príspevku pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov. Reálne je možné očakávať jeho získanie a následnú výstavbu na budúci rok.

ZDROJ, FOTO : Adrian Kaliňak


Verzia pre tlač
28.09.2018Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (60%)
  • nie (40%)