Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Ladislav Bohuš je zapísaný v Oxfordskej encyklopédii

Zverejnenie životopisu a svojich aktivít si veľmi váži

Ladislav Bohuš je zapísaný v Oxfordskej encyklopédii

HUMENNÉ. Spoluzakladateľ, podpredseda a duša občianskeho Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím (ZPMP) Krtkovčatá PhDr. Ladislav Bohuš je zapísaný v oxfordskej Encyklopédii osobností Českej a Slovenskej republiky 2016.

Každoročne ju vydáva Oxfordské vydavateľstvo encyklopédií.

„Oslovila ma zástupkyňa vydavateľstva na Slovensku so žiadosťou o doplnenie podkladov. Doplnili sme ich, spoločne prekonzultovali. Určite si niektoré skutočnosti preverili,“ hovorí Ladislav Bohuš.

Zverejnenie životopisu, pracovných i záujmových aktivít pokladá za prirodzené vyvrcholenie svojej pedagogickej, záujmovej, publikačnej, organizačnej činnosti i angažovanosti v spoločenskom živote. Ale aj satisfakciu za rôzne neblahé okolnosti, ktoré musel prežiť.

„Je tu celý prierez mojej práce. Od začiatkov v škole ako vychovávateľ a učiteľ, cez pôsobenie v Závodnom klube ROH, Dome československo-sovietskeho priateľstva, až po vedúceho výchovy v Domove sociálnej starostlivosti Podskalka a zástupcu riaditeľa CVČ Dúha. Nevynechal som ani roky 1992 – 1995, kedy som pracoval v strážnej službe a na čerpacej stanici ako pumpár. Pôsobenie v Združení je, povedal by som, finále mojich aktivít,“ vysvetľuje.   

„Veľmi si to vážim. Je to pre mňa ocenenie,“ dodáva.


O ENCYKLOPÉDII
V roku 1849 vyšlo v Anglicku prvé vydanie životopisnej encyklopédie. To predstavuje vyše 160-ročnú históriu. Zo začiatku boli do encyklopédie prijatí členovia britskej šľachty, až koncom 19. storočia boli prijímané aj ostatné osobnosti. Prijatím do tejto encyklopédie sú vyznamenaní ľudia, ktorí sa svojím hodnotným prínosom radia k významným osobnostiam. Zaradenie do encyklopédie Oxford Encyclopedia aj v dnešnej dobe predstavuje vysoké uznanie.

Následne po prijatí sa s dotyčnými osobami uskutočňujú rozhovory a publikujú sa ich životopisy. V aktuálnom vydaní 2016 sa nachádzajú osoby, ktoré dosiahli v priebehu posledných rokov významné úspechy.

Cieľom Oxford Encyclopedia je ukázať spoločnosti a najmä mládeži, že úspech je žiaduci a náležite odmenený. Týmto Oxford Encyclopedia zároveň podporuje vzdelávanie mládeže a slúži ako online sieť úspešných ľudí v spoločnosti.

AUTOR, FOTO: JO


Verzia pre tlač
30.12.2017Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (6%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (33%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (31%)