Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Luciána Hoptová : Mladí ľudia potrebujú prácu, bývanie a slobodu na realizáciu svojich plánov a záujmov. To všetko im v Humennom chýba!

Do mesta za uplynulé obdobie neprišiel žiaden investor

Luciána Hoptová : Mladí ľudia potrebujú prácu, bývanie a slobodu na realizáciu svojich plánov a záujmov. To všetko im v Humennom chýba!
PR článok

Blížia sa komunálne voľby a naše schránky sa opäť zapĺňajú letákmi plnými predvolebných sľubov. Sľubuje sa všetko možné i nemožné.

Väčšinou predvolebné sľuby sú zamerané na staršiu generáciu a smerujú k tomu, ako jej spríjemniť jeseň života. Je to správne. Naši otcovia i dedovia si to za odvedenú prácu naozaj zaslúžia.

Zabúdať však nesmieme ani na mladých ľudí, ktorí by v našom meste chceli zostať žiť a tu si aj založiť svoje rodiny. K tomu však potrebujú dostatok pracovných príležitosti. A tých je žiaľ nedostatok.

Veď do mesta za uplynulé obdobie neprišiel žiaden investor. A tak mladí ľudia odchádzajú do zahraničia, lebo naše mesto ich už nedokáže uživiť.

Pripomína mi to veľkú hospodársku krízu z uplynulého storočia. Okrem práce však mladým ľuďom chýbajú aj nájomné byty. Za uplynulé funkčné obdobie sa v meste nepostavil ani jeden. Aj keď pred minulými voľbami sa aj v tejto oblasti veľmi veľa nasľubovalo.

No a načo je však mladá generácia najviac citlivá, je sloboda slova a vhodné podmienky na realizáciu svojich plánov, záujmov, či snov. A toto v Humennom chýba mladým ľuďom azda najviac. Veď mať iný názor na veci verejné, vôbec neznamená, že mladí ľudia chcú škodiť svojmu mestu.

Jednoducho mladá generácia, ktorá je vzdelanejšia, čo je logické, vidí riešenie viacerých problémov mesta svojimi očami. Treba s ňou diskutovať a nie ju okrikovať. Lebo či chceme alebo nechceme, aká bude budúcnosť Humenného v mnohom bude závisieť práve od mladých ľudí. Preto im vytvorme také podmienky, aby tu zostali žiť a pracovať, ale aby sa tu cítili aj slobodne a dôstojne. Nerobme z mladých ľudí strašiakov len preto, že možno majú iné politické názory, než tí, ktorí vládnu nášmu mestu.ZDROJ : dodané
FOTO : súkromný archív Luciány Hoptovej


Objednávateľ: Luciána Hoptová, Mierová 68, 066 01 Humenné
Dodávateľ: Miroslava Masicová MM Public Today, Darg. hrdinov 1830/11, 06601 Humenné, IČO: 37785109
Verzia pre tlač
07.11.2018