Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Mesto buduje nový chodník a opraví jeden z priechodov pre chodcov

Samospráva mesta Trebišov na uvedený účel získala zdroje vo výške 11.000 eur z Ministerstva financií SR

Mesto buduje nový chodník a opraví jeden z priechodov pre chodcov

TREBIŠOV. „Z dôvodu zlepšenia bezpečnostnej situácie chodcov na Ul. M. R. Štefánika mesto Trebišov ruší existujúci šikmý priechod pred potravinami ADRIANA a v nasledujúcich dňoch ho nahradí kolmým,“ uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa Trebišova.

V rámci bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky a v súlade s platnými predpismi ODI, sa ráta aj nasvietením a zvýraznením dráhy priechodu signalizačnými prvkami. Samospráva mesta Trebišov na uvedený účel získala zdroje vo výške 11.000 eur z Ministerstva financií SR.

Mištaničová tvrdí, že prepojenie novovytvoreného priechodu pre chodcov s existujúcimi chodníkmi pri obchodných prevádzkach sa docieli vybudovaním novej plochy s dláždeným povrchom v šírke 3 metrov v priestore zeleného pása. Novovytvorená plocha bude predĺžená až k nástupišťu autobusovej zastávky. Súčasťou naplánovaného riešenia je tiež bezbariérová úprava pred vstupom na vozovku, použitím varovných signálov pre nevidiacich a slabozrakých.

Zemné práce pozostávajúce z výkopu a odstránenia zeminy, zásypu, následného zhutnenia podkladu z drveného kameniva a konečnej úpravy položením zámkovej dlažby realizuje v aktuálnom mesiaci pracovná skupina mesta. Podľa slov hovorkyne, na uvedené stavebné činnosti mesto použilo vlastné zdroje vo výške cca 1400 eur.

ZDROJ, FOTO: Mgr. Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov Verzia pre tlač
03.12.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (26%)