Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Mesto Trebišov začalo v júli s rekonštrukciou starej KaSSky

Ukončenie rekonštrukcie je naplánované na jeseň 2020

Mesto Trebišov začalo v júli s rekonštrukciou starej KaSSky

TREBIŠOV. Vďaka získanej účelovej dotácii vlády SR z roku 2019 vo výške 200 000 € sa v júli rozbehla rekonštrukcia spoločensky aj historicky významnej budovy v centre mesta, ktorú Trebišovčania a aj mnohí návštevníci poznajú ako „KaSS-ka“.

„Po minuloročnej oprave fresky na západnej stene objektu, ktorá je umeleckým dielom akad. maliara Mikuláša Klimčáka, nasleduje 2. etapa obnovy, pozostávajúca z rekonštrukcie a zateplenia obvodového plášťa, novej fasády, výmeny všetkých pôvodných okien a dverí, obnovy vstupnej časti a inštalovania nasvietenia,“ uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Podľa jej slov bude riešená aj bezbariérovosť vstupu do tržnice vybudovaním rampy a výmena dlažby pred vstupnými dverami. V rámci projektu sa v závere stavebných činností počíta aj s drobnými terénnymi úpravami, opravami a potrebnými výmenami klampiarskych výrobkov.

Budova dnes slúži ako mestská tržnica a nájomný priestor pre poskytovanie služieb občanom.


Realizovanou investíciou dôjde k jej zveľadeniu, zlepšeniu tepelno-technických vlastností, zvýšeniu komfortu pre podnikateľov a návštevníkov a predovšetkým k obnove ďalšieho významného mestského objektu so širokým využitím služieb občanom. Zmení sa vzhľad a celkový architektonický výraz budovy, uzavrela Mištaničová.

Ukončenie rekonštrukcie je naplánované na jeseň 2020.ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
30.07.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (32%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (34%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (27%)