Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Mladí medici vyrazia na prax do nemocníc

Užijú si aj nočnú službu

Mladí medici vyrazia na prax do nemocníc

HUMENNÉ. Autonehoda, bodné poranenia, intoxikácia alkoholom? Viete, o akých všetkých akútnych pacientov sa stará lekársky tím počas jednej nočnej služby na urgentnom príjme a aké rôzne situácie musí riešiť? Budúci týždeň vo štvrtok 22. augusta sa to môžete dozvedieť spolu so študentmi medicíny. Medici totiž zažijú noc na urgente!

V štyroch nemocniciach v okolí Zemplínskej šíravy bude od pondelka (19. augusta) prebiehať Letný camp medikov, ktorého súčasťou je aj nočná služba na urgentnom príjme. 20 najlepších uchádzačov – študentov medicíny zo slovenských a českých vysokých škôl si budú v reálnych podmienkach nemocníc v Michalovciach, Trebišove, Humennom a Vranove nad Topľou skúšať prácu lekára. Môžu byť pri pôrode, asistovať pri skutočnej chirurgickej operácii či absolvovať rôzne odborné workshopy, počas ktorých sa napríklad naučia, ako správne intubovať novorodenca.

Každé ráno od pondelka do štvrtka vyrazia na prax do nemocníc, kde sa im bude od 8.00 do 15.00 h venovať lekársky tím. V programe majú:

Michalovce: centrálne operačné sály, hepatobiliárne centrum

Trebišov: očná JZS, ORL JZS

Humenné: ortopedické oddelenie – operačné zákroky TEP, novorodenecké oddelenie

Vranov nad Topľou: chirurgické oddelenie, gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, OAMIS

Štvrtok ich stáž skončí skôr, aby sa do nemocníc mohli vrátiť na noc. O 20.00 h im totiž začne ich nočná služba na urgente, u mnohých vôbec prvá takáto skúsenosť. Následne v piatok budú spoločne riešiť tímovú úlohu, pričom najlepší tím bude slávnostne ocenený.ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia

Verzia pre tlač
19.08.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)