Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

MŠ Kudlovská dostane čoskoro novú strechu

Rekonštrukčné práce havarijného stavu strechy zabezpečuje firma KLAMPO z Hažína nad Cirochou

MŠ Kudlovská dostane čoskoro novú strechu

HUMENNÉ. V uplynulých dňoch sa začalo pracovať na oprave strechy MŠ Kudlovská. Rekonštrukčné práce havarijného stavu strechy zabezpečuje firma KLAMPO z Hažína nad Cirochou.

Súčasťou stavebných prác je murovanie atikových múrikov a oprava tehlového muriva stien komínov, dodávka a zhotovenie parozábrany Fatrafol, odstránenie povlakovej krytiny na strechách a zhotovenie novej hydroizolačným penetračným náterom, následné položenie geotextílie a ďalšie zhotovenie povlakovej krytiny striech pásmi na sucho a PVC-P fóliou hrúbky 1,5 mm a šírky 1,3 metra, ktorá bude upevnená prikotvením a zvarením. Neskôr budú na strechy MŠ Kudlovská namontované OSB dosky, ktoré sa pokryjú polystyrénovou tepelnou izoláciou. V závere sa demontujú odkvapy, odpadové rúry a žľaby, ktoré budú oplechované pozinkovaným plechom, podobne ako atika a murivo.

Oprava havarijného stavu strechy objektu MŠ Kudlovská v Humennom si vyžiada investíciu 14 665,16 eur vrátane DPH. Termín zhotovenia predstavuje 30 kalendárnych dní, teda v tomto prípade začiatok septembra.

AUTOR : Mgr. Michaela Dochánová
FOTO : dodané, MsÚ Humenné

Verzia pre tlač
19.08.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (17%)
  • nie (70%)
  • občas (13%)