Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Na prvé Farmárske trhy do Sniny prišla aj ministerka Matečná

Z okolitých obcí prišli včelári, pestovatelia pohánky, výrobcovia mäsových a údenárskych výrobkov, ale aj farmári so syrmi a bryndzou

Na prvé Farmárske trhy do Sniny prišla aj ministerka Matečná

SNINA. V piatok 6. októbra sa na „starom“ ihrisku v historickom parku v Snine konal prvý ročník Farmárskych trhov.

Predstavili sa na ňom najmä farmári zo sninského okresu, ale boli tam aj vinári zo Strážskeho a Vranova nad Topľou. Z okolitých obcí prišli včelári, pestovatelia pohánky, výrobcovia mäsových a údenárskych výrobkov, ale aj farmári so syrmi a bryndzou.

Vlastný prezentačný stánok mali aj Lesy Slovenskej republiky, odštepný závod Sobrance.
Návštevníci podujatia si mohli pozrieť i prácu ľudových rezbárov a so svojimi výrobkami sa predstavili aj klienti Centra sociálnych služieb Zátišie z Osadného. Študenti z miestnej Strednej odbornej školy spolu so svojimi pedagógmi ponúkali regionálne špeciality.

Svojou prítomnosťou poctila túto akciu aj ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Vo svojom príhovore, okrem iného, vyzvala malých farmárov, aby sami prišli s nápadmi a návrhmi na úpravu legislatívy, ktorá by im uľahčila a zjednodušila prácu. Zdôraznila, že ak to budú zmysluplné podnety v súlade s európskou legislatívou, môžu to na ministerstve presadiť.

Okrem Gabriely Matečnej vystúpili na pódiu aj ďalší hostia, medzi ktorými nechýbali primátor Sniny Štefan Milovčík a generálny tajomník Služobného úradu ministerstva pôdohospodárstva Jaroslav Regec.
AUTOR, FOTO : Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine Verzia pre tlač
12.10.2017