Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Na trebišovskom kúpalisku pribudlo nové detské centrum a fitness stroje

V letných mesiacoch si budú môcť najmladšie generácie užiť hry a zábavu v detskom exteriérovom centre

Na trebišovskom kúpalisku pribudlo nové detské centrum a fitness stroje

TREBIŠOV. Významnou obnovou prechádza v Trebišove Areál vodných športov, vrátane letného kúpaliska.

V areáli mestského kúpaliska vznikli za posledné mesiace nové plochy na trávenie aktívneho voľného času a relax pre viaceré vekové kategórie. „Počas letných sezón tak budú môcť rekreanti využívať športovisko - vonkajšie fitness, ktorého súčasťou sú prvky na posilňovanie celého tela.Cvičiť budú môcť na moderných strojoch, akými sú:  twister, stepper, veslovací trenažér, posilňovací stroj na hrudník, ramená a brušné svalstvo, či eliptický trenažér“, uviedlahovorkyňa Trebišova Martina Mištaničová.

V letných mesiacoch si budú môcť najmladšie generácie užiť hry a zábavu v detskom exteriérovom centre, ktoré vzniklo v blízkosti malého bazéna. Jeho súčasťou je kombinovaná zostava rôznych hracích prvkov – balančné, lanové prvky, kĺzačky, lezecké a šplhacie prvky, domčeky, zostava hojdačiek, detská lanovka, trampolína, či pružinové hojdačky.

„Zmodernizovať areál mestského kúpaliska sa mestu podarilo vďaka dotácii získanej v roku 2019 z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Celková cena novovybudovaných plôch na oddych a športové aktivity je 46.152 eur“, doplnila Mištaničová.Aktuálne prebiehajú v niektorých častiach kúpaliskaterénne úpravy.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta Verzia pre tlač
14.05.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)