Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Na Vianočných trhoch predajcovia veselo porušovali zákon

Tri štvrtiny kontrolovaných predajcov na tradičných vianočných trhoch v Prešovskom kraji nedodržiavalo zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice

Na Vianočných trhoch predajcovia veselo porušovali zákon

PREŠOV. Finančná správa kontrolovala prevádzky na vianočných trhoch. Tri štvrtiny kontrolovaných predajcov na tradičných vianočných trhoch v Prešovskom kraji nedodržiavalo zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

Prešovskí colníci od 10.12.2018 do 30.12.2018 v rámci kontrolnej akcie „Vianočné trhy 2018“ vykonali u predajcov na vianočných trhoch početné kontroly, ktoré boli zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Kontroly Colného úradu Prešov prebiehali v celom Prešovskom kraji.

Cieľom akcie bolo zistiť, či sa v predajných stánkoch (bufety s občerstvením, či stánky s rozličným tovarom) riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladníc a či im následne vydajú pokladničný doklad, ktorý zároveň bude spĺňať náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP). V rámci akcie colníci u predajcov vykonali 21 kontrolných nákupov.

Porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili v 16-tich prípadoch (76 %).

Najčastejším porušením zákona o ERP bolo:

- nezaevidovanie prijatej tržby v pokladnici,
- nevydanie pokladničného dokladu,
- vydanie pokladničného dokladu, ktorý nespĺňal náležitosti zákona.
Celková výška uložených pokút v rámci tejto akcie dosiahla hodnotu 3 540 eur.

ZDROJ : kpt. Mgr. Katarína Bebčáková, hovorkyňa Colného úradu Prešov
FOTO : MiMa


Verzia pre tlač
02.01.2019Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)