Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Nemocnica v Humennom má nového riaditeľa

Stal sa ním Jaroslav Marčišin, ktorý na pozícii strieda predchádzajúceho riaditeľa Eugena Leša

Nemocnica v Humennom má nového riaditeľa

HUMENNÉ. Nemocnica Svet zdravia Humenné má nového riaditeľa. Stal sa ním Jaroslav Marčišin, ktorý na pozícii strieda predchádzajúceho riaditeľa Eugena Leša.

Ten pokračuje vo vedení vranovskej nemocnice.

„Doterajší riaditeľ Eugen Lešo odviedol v Humennom skvelú prácu a nemocnica je pripravená na ďalší rozvoj. Aj preto sme sa rozhodli posilniť jej vedenie o nového riaditeľa. Verím, že Jaroslav Marčišin zúročí svoje bohaté skúsenosti a s celým tímom sa mu podarí napĺňať našu víziu v prospech pacientov a zamestnancov,“
hovorí generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare Vladimír Dvorový.

MUDr. Jaroslav Marčišin pochádza zo Svidníka. Vyštudoval Lekársku fakultu UPJŠ v Košiciach. Počas svojej kariéry pôsobil ako chirurg vo viacerých nemocniciach.

Primárom oddelenia bol vo Svidníku, Poprade, Levoči a naposledy v Malackách. V popradskej nemocnici v minulosti zastával aj post riaditeľa úseku liečebno-preventívnej starostlivosti. Je rozvedený a má tri deti.

„Pozíciu riaditeľa humenskej nemocnice som prijal s rešpektom a s pokorou. Som pripravený jej pomôcť k napredovaniu po všetkých stránkach. V najbližšom období nás čakajú náročné eurofondové projekty, vďaka ktorým zvýšime kvalitu zdravotnej starostlivosti v súlade s európskymi štandardami. Veľmi mi záleží aj na budovaní silného personálneho zázemia. Bol by som veľmi rád, ak by naša nemocnica bola atraktívnym miesto pre všetkých kvalitných a ambicióznych zdravotníkov,“ hovorí Jaroslav Marčišin.

Nemocnicu Svet zdravia Humenné čaká významná rekonštrukcia. V najbližších dvoch rokoch plánuje prerobiť viaceré oddelenia, nakúpiť moderné diagnostické prístroje i nové medicínske zariadenie. Získala totiž nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške viac než 3,5 milióna eur.

Vďaka novým investíciám sa uskutočnia viaceré stavebné úpravy. Vznikne nový internistický klaster s novými plávajúcimi lôžkami. Z pridelených finančných zdrojov nakúpi novú diagnostickú techniku. Na rádiologické oddelenie tak pribudne napríklad nový počítačový tomograf (CT). Okrem CT prístroja dostane vďaka eurofondom nemocnica aj nový röntgen, ultrasonograf a digitálny mamograf.

Nemocnica tiež nakúpi nové medicínske vybavenie pre oddelenie neonatológie, konkrétne pre jednotku resuscitačnej intenzívnej starostlivosti, aj pre oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti. Pribudnú tak napríklad nové inkubátory, ventilátory pre umelú pľúcnu ventiláciu, defibrilátor, externý kardiostimulátor, lôžka či mobiliár.

ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Špecialista pre komunikáciu 
Verzia pre tlač
06.11.2018