Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Nultý ročník Mikulášskej jazdy potešil malých aj veľkých

Aj Mikuláš sa musel prispôsobiť aktuálnym opatreniam

Nultý ročník Mikulášskej jazdy potešil malých aj veľkých

MEDZILABORCE. Na sviatok svätiteľa Nikolaja, arcibiskupa Myr-Lykijského divotvorcu podľa juliánskeho kalendára v nedeľu 19. decembra 2021 sa konal nultý ročník Mikulášskej jazdy v Medzilaborciach. Nakoľko všetkým nám známe opatrenia nedovoľujú prežiť tento nádherný sviatok v normálnej atmosfére ako bolo zvykom po minulé roky, tak sme sa rozhodli potešiť obyvateľov mesta Medzilaborce a najmä tých najmenších takým spôsobom, že Mikuláš prišiel za nimi.

Medzi deti zavítal Rusínsky Nikolaj, ktorý nie len, že obdaroval každé dieťa, ktoré stretol a rovnako aj rodičov, ale každému zároveň poprial veľa zdravia, a požehnaný čas.

Mikuláš stretával deti nie len pri domoch a bytovkách ale aj rôzne na uliciach, pri stanici alebo iba tak pri ceste.

Aj touto cestou sa treba poďakovať každému, kto pridal ruku k dielu a najmä Petrovi Zubaľovi, ktorý prišiel s touto úžasnou myšlienkou. Veľká vďaka patrí všetkým sponzorom vďaka, ktorým sme mohli zakúpiť mikulášske balíčky a v neposlednom rade svätému Mikulášovi, že nezabudol na Medzilaborčanov. Veríme, že čas, ktorý sme spoločne s Vami strávili Vám urobil radosť, vyčaroval úsmevy na detských tváričkách, potešil duše rodičov a vlial do vašich sŕdc pocity nádeje a lásky v tento sviatočný čas. Boli ste skvelí.

Ďakujeme za priazeň, ktorú ste nám prejavili a tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu.

ZDROJ, FOTO : Alexander Hričko


Verzia pre tlač
21.12.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (25%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (25%)
  • nie, nebudem riskovať (50%)