Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Od 13. decembra sa menia cestovné poriadky

Úprava časov odchodov autobusov je realizovaná každý rok, pričom sa zohľadňujú požiadavky našich objednávateľov

Od 13. decembra sa menia cestovné poriadky
PR CLÁNOK

NITRA. Spoločnosti ARRIVA na Slovensku informujú o nových cestovných poriadkoch, ktoré platia od 13. decembra. Cestujúci v Nitrianskom, Trnavskom, Žilinskom a Košickom kraji nájdu odchody svojich spojov na webových stránkach spoločností ARRIVA NITRA, ARRIVA Trnava, ARRIVA Liorbus, ARRIVA Nové Zámky a ARRIVA Michalovce. Zmeny cestovných poriadkov autobusov zohľadňujú zmeny v cestovných poriadkoch súvisiacich vlakov i požiadavky cestujúcich a objednávateľov.

„Úprava časov odchodov našich autobusov je realizovaná každý rok, pričom sa zohľadňujú požiadavky našich objednávateľov – miest a samosprávnych krajov, ale aj cestujúcich, a zároveň prispôsobujú nadväznosti spojov k cestovným poriadkom vo verejnej doprave. Prichádza aj k optimalizácii jazdných časov autobusov na základe výstupov z GPS systému, ktorým sú autobusy ARRIVA vybavené,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Každoročná úprava cestovných poriadkov reaguje na životný rytmus cestujúcich. „Mnohí cestujúci dnes majú posunuté pracovné smeny a ich pracovný deň sa nekončí často pred piatou popoludní. Verejná osobná doprava môže pomôcť zlepšiť dopravnú situáciu v mestách a ich okolí. Verejná autobusová doprava zabezpečuje dostupnosť aj pre ľudí z obcí a prispieva k jednak zlepšeniu mobility, ale aj životného prostredia. Cestujúcim ponúkame možnosť cestovať bezpečne, pohodlne a načas,“ dodala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

ARRIVA MICHALOVCE
Prímestská autobusová doprava v Michalovciach, Sobranciach, Trebišove
V prípade prímestských spojov dochádza od 13. decembra k drobným úpravám časov odchodov. Hlavným cieľom zmien je skrátiť dĺžku cestovania, zlepšiť vzájomnú nadväznosť autobusových spojov, ale aj nadväznosť na grafikon vlakových spojení. Viac informácií a presné časy odchodov nájdu cestujúci na stránke ARRIVA Michalovce.

ZDROJ, FOTO : Peter HúskaVerzia pre tlač
15.12.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (26%)