Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Pokračuje obnova mestskej plavárne

Trebišovská plaváreň sa modernizuje a zveľaďuje jak v interiéri, tak aj v exteriéri

Pokračuje obnova mestskej plavárne

TREBIŠOV. Mesto realizuje 2. etapu kompletnej obnovy krytej plavárne od novembra 2019. Dodávateľská firma počas obdobia 7 mesiacov už vykonala značné množstvo stavebných prác.

Po prevzatí staveniska došlo k búraniu murovaných i betónových konštrukcií, rovnako aj podláh, niektorých výplňových otvorov a demontáži technických zariadení. So zbúraním telesa starého bazéna boli, v súlade so schváleným projektom, odstránené omietky, obklady a krycie vrstvy železobetónových konštrukcií, následne bola spustená reprofilácia a sanácia pôvodných nosných konštrukcií.

„Postupne boli pracovníkmi firmy realizované murárske práce v priestoroch budúcich šatní, takisto tepelné izolácie podláh, podlahové kúrenie a  podlahové potery. Na konkrétne práce spojené s demontážou zaveseného podhľadu bolo v bazénovej hale nainštalované celopriestorové lešenie. Zhodnotil sa stav stropu, oceľovej konštrukcie strechy a zrealizované boli sanačné práce“, priblížila hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová.

Podľa slov hovorkyne, vo viacerých miestnostiach už prebehla montáž inžinierskych sietí, vymenila sa vzduchotechnika (šatne, bazén), zdravotechnika, pribudli elektrorozvody, nové rozvody vody a kanalizácie, v ďalších priestoroch sa tieto výmeny, v slede nastavených činností, postupne dokončujú.

V máji tohto roka bol na fasáde budovy plavárne ukončený drevený obklad s priznanými medzerami, a rovnako aj pripevňovanie Cetris dosiek z jej východnej strany. Aktuálne, v mesiaci jún, prebieha demontáž hliníkovej presklenej steny z južnej strany budovy, ktorú nahradí nová, energeticky podstatne úspornejšia a pokročilejšia presklená konštrukcia.

Plaváreň sa modernizuje a zveľaďuje jak v interiéri, tak aj v exteriéri. Vo vstupných priestoroch, v bazénovej hale a v budúcich šatniach sú stavebné práce sústredené na povrchové úpravy – omietky, dlažbu a obklady.  Aktívne sa pripravuje montáž technologickej časti vodného hospodárstva.Rekonštrukčné práce na plavárni pokračujú podľa časového plánu.

Mištaničová prízvukuje, že po dokončení celej 2. etapy rekonštrukcie bude interiér mestskej plavárne zahŕňať viacero inovovaných aj novovybudovaných prvkov: veľký bazén bude rozšírený do súťažných rozmerov s dotykovými senzormi na meranie času, renovovaný malý bazén, jacuzzi, saunový svet s oddychovou miestnosťou a ochladzovacím bazénom. Verejnosť si bude môcť oddýchnuť v 4 druhoch sáun - fínskej, parnej, infra a soľnej. V budove pribudne zdravý bar pri bazénovej časti, schodolez pre imobilných, moderné kondičné fitnescentrum, či miestnosť s projekciou. Pohodlie pre návštevníkov zabezpečia aj ubytovacie jednotky, so štandardom hotelového typu, ktoré vzniknú prestavbou pôvodných administratívnych priestorov na 2. nadzemnom podlaží, na ploche zhruba 270 m2.

Snahou mesta je totiž poskytnúť, v priestoroch zmodernizovanej plavárne, po spustení jej prevádzky, možnosti nielen na športové vyžitie, ale aj pobytové a oddychové služby, uviedla hovorkyňa Trebišova.

Celý priestor objektu mesto vybaví novým ozvučením a voľnou wi-fi zónou. Ponuku služieb doplní vynovená reštaurácia. Rekreanti budú do priestoru plavárne vstupovať prostredníctvom turniketov a čipových náramkov. Ukončenie rekonštrukcie je zazmluvnené na máj 2021. Celá investícia 2. etapy pozostáva z dotácie vlády SR vo výške 500 000 EUR, regionálneho príspevku Úradu podpredsedu vlády vo výške 316 000 EUR a príspevku mesta z jeho rozpočtu (rezervného fondu) vo výške 1 135 000 EUR.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
22.06.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (29%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (38%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (25%)