Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Pomôžte mestu Trebišov zahlasovať za obnovu dobovej zvonice na cintoríne

Verejné hlasovanie prebieha od 1. marca do 31. mája 2020

Pomôžte mestu Trebišov zahlasovať za obnovu dobovej zvonice na cintoríne

TREBIŠOV. Mesto Trebišov sa druhý rok zapája do programu „Ahoj, krásne Slovensko“, ktorého hlavnou myšlienkou je podporiť projekty v troch mestách, s cieľom zveľadiť, skrášliť, či zrekonštruovať verejné priestranstvá, ktoré slúžia širokej verejnosti a prinavrátiť im život a krásu.

Na obnovu si mesto vybralo rekonštrukcia zvonice na Mestskom cintoríne v Trebišove.

V areáli mestského cintorína sa nachádza stará dobová zvonica s „umieračikom“, ktorá je úzko spätá s pochovávaním zomrelých.

„Víziou mesta je rekonštrukcia obalovej konštrukcie objektu, ktorá je v zlom stave. Solitérna stavba si vyžaduje novú strechu, drevený obklad a úpravu soklovej časti. Priestor blízko zvonice bude upravený následnou revitalizáciou, ktorá podporí osobitosť objektu na danom mieste“, ozrejmila hovorkyňa Trebišova Martina Mištaničová.

Miesto pri zvonici slúži už desaťročia všetkým veriacim, ktorí sa pravidelne stretávajú na tomto mieste pri spoločných modlitbách. Rekonštrukciou zvonice, spojenou s úpravou okolitého priestoru na mestskom cintoríne, sa tak zreparuje pietne miesto, ktoré bude v „novom šate“ slúžiť dlhý čas širokej verejnosti, uzavrela Mištaničová.

Na to, aby bol projekt úspešný, sú potrebné hlasy obyvateľov mesta Trebišov, ale aj ďalších ľudí.

Verejné hlasovanie prebieha od 1. marca do 31. mája 2020. Len počet zaslaných hlasov rozhodne, v ktorom meste firma Unilever so svojou značkou CIF zrealizuje 3 víťazné projektové aktivity. Tie budú podporené sumou 4000 eur/ projekt.

Hlasuje sa na www.ahojkrasneslovensko.sk Každý hlasujúci má možnosť odovzdať jeden hlas z jednej emailovej adresy.

AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
20.03.2020Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (21%)
  • nie (68%)
  • občas (11%)