Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Pozvánka : Otvorenie semienkovne v Snine

Myšlienka o šírení a uchovávaní zdravých semien, rastlín a plodín tak, ako to kedysi robili naši starí rodičia...

Pozvánka : Otvorenie semienkovne v Snine

SNINA. Srdečne Vás pozývame na otvorenie SEMIENKOVNE SNINA, ktoré sa uskutoční 20. apríla o 16.00 hodine v priestoroch sninského kaštieľa.

V semienkovni si budete môcť požičať alebo vymeniť osvedčené a zdravé semená z našich záhrad.

Ponúkané semienka tak budú rokmi odskúšané, geneticky nemodifikované, nehybridné a pestované v našich podmienkach. Zapožičanie alebo výmena bude bez akéhokoľvek poplatku.

Jedinou podmienkou je zo semienok vypestovať zdravé rastlinky, odobrať z nich semienka a priniesť naspäť do semienkovne, aby boli zase pre ďalších.

Pre rozbehnutie semienkovne si so sebou na otvorenie prineste vlastné a osvedčené semienka, ktoré roky zbierate zo zdravých, chémiou nezasiahnutých a neinvazívnych rastlín a plodín.

Hybridné (F1) a geneticky modifikované (GMO) semená so sebou nenoste, tie sú pre ďalšie pestovanie nevhodné. Semienka z jednotlivých druhov zabaľte, z ekologických dôvodov najlepšie do papierových vrecúšok či obálok, a pridajte k nim popis. Ten by mal obsahovať hlavne názov odrody/druhu, približne odkedy daný druh pestujete, miesto a čas zberu . Pridať môžete aj svoje meno a bližšiu charakteristiku rastliny/plodiny a starostlivosti o ňu.

Počas krátkeho otvorenia sa bližšie dozviete, ako semienkovňa funguje a zároveň si vymeníme nielen prvé semienka z našej vlastnej produkcie, ale aj užitočné rady a skúsenosti o pestovaní.

Tešíme sa na Vás!

ZDROJ : Irena Kurťaková, referent kultúry MKOS Snina
FOTO : FB Semienkovňa SninaVerzia pre tlač
18.04.2018Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (6%)
  • normálne pracujem (31%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (33%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (31%)