Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Pre zdravotníkov v prvej línii: Každý deň iné ovocie a riaditeľ v zladenej košeli

V týchto dňoch si viac ako kedykoľvek predtým uvedomujeme hodnotu zdravia

Pre zdravotníkov v prvej línii: Každý deň iné ovocie a riaditeľ v zladenej košeli

HUMENNÉ. V pondelok banány, v utorok hrušky, v stredu pomaranče, ktoré donesie riaditeľ v košeli zladenej s farbou ovocia. Takto to vyzerá počas týchto dvoch týždňov na COVID pracovisku v humenskej nemocnici.  Vedenie nemocnice sa totiž rozhodlo podporiť zdravotníkov v prvej línii pri príležitosti Svetového dňa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ktorý bol 28. apríla.

„V týchto dňoch si viac ako kedykoľvek predtým uvedomujeme hodnotu zdravia a naším cieľom bolo prispieť k posilneniu imunity našich zdravotníkov v prvej línii a zároveň im spríjemniť tieto neľahké dni,“ hovorí riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Humenné Jaroslav Marčišin, ktorý sa snaží každý deň zladiť farbu svojej košele s farbou ovocia a košík zdravotníkom osobne odniesť.

Zdravotníci dostávajú ovocie od pondelka 27. apríla počas dvoch týždňov, pričom sa každý deň nesie v znamení iného druhu. Už si takto pochutnávali na banánoch, hrozne, hruškách, jahodách, kiwi či pomarančoch. V budúcnosti chcú takýto milý zvyk preniesť aj na ďalšie nemocničné oddelenia.ZDROJ, FOTO : Jana FEDÁKOVÁ, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdraviaVerzia pre tlač
07.05.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)