Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Primár michalovskej nemocnice získal ocenenie TOP lekár na Slovensku

Cieľom ankety je oceniť výnimočné lekárske osobnosti

Primár michalovskej nemocnice získal ocenenie TOP lekár na Slovensku

MICHALOVCE. Primár oddelenia úrazovej chirurgie Nemocnice Svet zdravia Michalovce Maroš Eľko sa stal TOP lekárom na Slovensku v odbore traumatológia. Titul každoročne udeľuje odborný týždenník Zdravotnícke noviny na základe ankety, v ktorej hlasujú odborníci a čitatelia novín.

Cieľom ankety je oceniť výnimočné lekárske osobnosti. Vo ôsmom ročníku lekári siete nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia spomedzi desiatich kategórií vyhrali v troch z nich. Ocenenie si včera na konferencii Slovenské zdravotníctvo 2022 prevzali z rúk riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Kultana a šéfredaktorky Zdravotníckych novín Kataríny Lovasovej.

O primárovi
Svoju profesionálnu dráhu v oblasti traumatológie začal prakticky hneď po ukončení štúdia na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Ako rodený Michalovčan pôsobí v michalovskej nemocnici od roku 1994. Po svojom nástupe na pozíciu primára oddelenia úrazovej chirurgie v roku 2016 posunul tento odbor po medicínskej stránke opäť o niekoľko stupňov vyššie.

Lekár Maroš Eľko patrí medzi prvých lekárov na Slovensku, ktorí začali vykonávať artroskopie zápästia a drobných kĺbov ruky. Vďaka svojmu špecializovanému zameraniu na chirurgiu ruky sa stal popredným odborníkom v tejto oblasti a vyhľadávaným operatérom pacientmi z celého Slovenska.

Dôsledkom týchto skutočností a bohatej športovej kultúry v Michalovciach bolo v roku 2018 založenie Centra športovej medicíny. Centrum sa zameriava na športové úrazy tak profesionálnych, ako aj amatérskych športovcov a úzko spolupracuje s prvoligovými klubmi v Michalovciach. Excelentnú odbornosť a ľudský prístup lekára Maroša Eľka ocenilo a dodnes oceňuje veľké množstvo pacientov.


ZDROJ, FOTO : Bianka Krejčíová, PR špecialistka, ProCare, a.s., Svet zdravia, a.s.
Verzia pre tlač
17.10.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (40%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (24%)
  • nie, nebudem riskovať (36%)