Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Primár trebišovskej nemocnice dostal ocenenie TOP lekár na Slovensku!

Cieľom ankety je oceniť výnimočné lekárske osobnosti

Primár trebišovskej nemocnice dostal ocenenie TOP lekár na Slovensku!

TREBIŠOV.  Primár kožného stacionára Nemocnice Svet zdravia Trebišov MUDr. Ondrej Bobík sa stal TOP lekárom na Slovensku v odbore dermatovenerológia. Titul každoročne udeľuje odborný týždenník Zdravotnícke noviny na základe ankety, v ktorej hlasujú odborníci a čitatelia novín.

Cieľom ankety je oceniť výnimočné lekárske osobnosti. V siedmom ročníku lekári siete nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia spomedzi desiatich kategórií vyhrali v dvoch z nich. Ocenenie si včera na konferencii Slovenské zdravotníctvo 2021 prevzali z rúk riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera Martina Kultana a šéfredaktorky Zdravotníckych novín Kataríny Lovasovej.

O primárovi

MUDr. Ondrej Bobík má atestáciu z dermatológie prvého aj druhého stupňa, absolvoval mnohé postgraduálne školenia a v roku 1985 sa stal primárom kožného oddelenia nemocnice v Trebišove. Obzvlášť náročné je viesť takého pracovisko v regióne s vysokým výskytom pohlavne prenosných ochorení. Práve s jeho pomocou a v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravia v Trebišove sa v okrese opakovane podarilo zvládnuť neľahkú epidemiologickú situáciu, počas ktorej sa šírila nákaza syfilisu. 

MUDr. Bobík je tiež jedným zo zakladateľov Spolku lekárov v Trebišove a stál za rozvojom svojho odboru v regióne. Okrem vysokej erudovanosti je obdarený aj mimoriadne ľudským prístupom. Obetavo sa celý život venoval poslaniu lekára a naďalej, aj napriek svojmu dôchodkovému veku, neúnavne a úspešne vedie svoje oddelenie. Je spoluautorom publikácií z oblasti kožného odboru, autorom článkov v odborných časopisoch, prednášateľom na konferenciách a seminároch na Slovensku. Bol tiež ocenený zlatou medailou Purkyňovej lekárskej spoločnosti a v roku 2019 dostal Cenu ministerky zdravotníctva za významný prínos v oblasti slovenského zdravotníctva.

ZDROJ, FOTO : Bianka Krejčíová, PR špecialistka, ProCare, a.s., Svet zdravia, a.s.
Verzia pre tlač
27.09.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (22%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (22%)
  • nie, nebudem riskovať (56%)