Prinášame predbežný zoznam kandidátov na predsedu a poslancov VÚC PSK
Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra 2017
PREŠOV. Volebná komisia pre voľby do vyšších územných celkov (VÚC) v Prešovskom kraji už preskúmala a zaregistrovala všetkých 12 kandidátov na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).
Predbežne zaregistrovala 503 kandidátov na poslancov do Zastupiteľstva PSK.
Voliči Prešovského kraja budú rozhodovať o 62 poslaneckých mandátoch v 13 volebných obvodoch.
V župných voľbách, oficiálne voľbách do orgánov samosprávnych krajov, rozhodujú občania o šéfoch vyšších územných celkov (VÚC) a poslancoch župných parlamentov.
Na rozdiel od minulosti budú jednokolové. Županom sa tak stane kandidát, ktorý v prvom kole získa najviac hlasov, hoci to nebude nadpolovičná väčšina. Predsedov VÚC a členov zastupiteľstiev samosprávnych krajov budeme voliť začiatkom novembra, tentoraz na 5 rokov.
Na Slovensku je 8 vyšších územných celkov, a to Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj, Trenčiansky samosprávny kraj, Nitriansky samosprávny kraj, Žilinský samosprávny kraj, Banskobystrický samosprávny kraj, Prešovský samosprávny kraj a Košický samosprávny kraj. Župy spravujú stredné školy, domovy sociálnych služieb, múzeá či vybrané cesty, zabezpečujú niektoré sociálne služby.
Prinášame vám predbežný zoznam kandidátov vo volebných obvodoch Humenné, Snina a Medzilaborce.
Predbežný zoznam kandidátov na predsedu PSK
Andrej Gmitter, Ing., Bardejov, nezávislý
Pavol Gašper, Ing., Poprad, nezávislý
Eduard Markovič, PhDr., Poprad, nezávislý
Ján Garaj, JUDr., MBA Prešov,, nezávislý
Jozef Mihalčin, Ing., Vranov nad Topľou, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
František Oľha, Ing., Prešov, ŠANCA
Milan Šteiner, Prešov, STRANA ZELENÝCH SLOVENSKA
Peter Chudík, MUDr., Záborské, SMER – sociálna demokracia
František Bednár, Poprad, Nezávislosť a Jednota
Miroslav Škvarek, Ing., MPH, Svit, Slovenská národná strana
Milan Majerský, PaedDr., PhD., Levoča, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA, a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA
Jozef Šváč, Ing., Prešov, NOVÝ PARLAMENT
Predbežný zoznam kandidátov na poslancov PSK
Andrej Semanco Ing. Arch., Humenné, NEKA
Gabriela Želizňáková JUDr., Humenné, NEKA
Peter Ferenc, Humenné, Občianska konzervatívna strana
Darina Barančíková PhDr., Humenné, Strana občianskej ľavice
Mária Cehelská RNDr., Humenné, Strana občianskej ľavice
Michal Druga Ing., Humenné, SMER - sociálna demokracia
Ján Ferko MVDr., Humenné, SMER - sociálna demokracia
Tibor Focko MUDr., Kamenica nad Cirochou, SMER - sociálna demokracia
Ondrej Mudry Ing., Humenné, SMER - sociálna demokracia
Peter Šamudovský, Humenné, Komunistická strana Slovenska
Marta Burdová PaedDr., Humenné, ŠANCA
Peter Demjan, Humenné, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
Martin Greš, Humenné, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
Pavel Legeza, Humenné, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
Michal Macko Bc., Humenné, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
Helena Ufnárová Mgr., Humenné, SME RODINA - Boris Kollár
Jozef Babják Ing., Humenné, SDKÚ-DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
Ladislav Sninčák Ing., Závadka, SDKÚ-DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
Romana Porochnavá, Kochanovce, #sieť
Peter Vorobel, Humenné, Strana zelených
Štefan Behun Ing., Humenné, Slovenská národná strana
Ondrej Chovanec, Humenné, Slovenská národná strana
Marián Kovaľ,Ing. Dedačov, Slovenská národná strana
Peter Pipak Ing., MPH, Humenné, Slovenská národná strana
Marián Vojtko Ing., Kamenica nad Cirochou, Slovenská národná strana
Michal Babin PhDr., Humenné, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Peter Kulan Mgr., Myslina, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Martin Lichman Ing., Humenné, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Martin Meričko Ing., Lukačkovce, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Tomáš Šudík, Humenné, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Lukaš Šandor, Humenné, Európska demokratická strana
Pavol Brek, Slovenská Volová, ÚSVIT
Lucia Gombitová, Pakostov, ÚSVIT
Ivan Hopta, PhDr., CSc. Humenné, ÚSVIT
Marek Hudák, Papín, ÚSVIT
Marián Paško, Udavské, ÚSVIT
Miroslav Gajdoš, Humenné, Nezávislosť a Jednota
Stanislav Hančár, Humenné, Nezávislosť a Jednota
Dušan Hrabec, Humenné, Nezávislosť a Jednota
Jozef Bajkó, Humenné, Strana práce
Marek Basala, Dedačov, Strana práce
Rudolf Gregorovič Ing., Mgr., Humenné, MOST-HÍD
Monika Chomová Mgr., Humenné, MOST-HÍD
Hana Loziáková Mgr., Humenné, MOST-HÍD
Emília Šmaťová, Humenné, MOST-HÍD
Mário Perinaj Ing., Ohradzany, MOST-HÍD
Adrián Kaliňák, Ing. Medzilaborce, SMER - sociálna demokracia
Ľuboš Kocurišin Bc., Medzilaborce, ŠANCA
Miroslav Veliký, Habura, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
Lucia Weichpartová, Medzilaborce, Strana zelených
Peter Cipka, Repejov, Slovenská národná strana
Ján Gombita, Čertižné, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Michal Cipka, Oľka, ÚSVIT
Pavel Ličko, Medzilaborce, Strana práce
Mária Gajdošová JUDr., Medzilaborce, MOST-HÍD
Ján Chovanec Mgr., Snina, NEKA
Ladislav Ladomirjak, Zboj, SMER - sociálna demokracia
Nadežda Sirková Mgr., Ubľa, SMER - sociálna demokracia
Michal Vohar Ing., Snina, SMER - sociálna demokracia
Miroslav Kulík JUDr., Snina, Komunistická strana Slovenska
Edita Barančíková Ing., Pichne, ŠANCA
Patrik Gerba, Belá nad Cirochou, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko
Maroš Červeňák Mgr., Runina, Strana zelených
Dušan Hačko JUDr., Snina, Slovenská národná strana
Lukáš Harmanoš MUDr., Snina, Slovenská národná strana
Ján Holinka, Ulič, Slovenská národná strana
Peter Karľa PhDr., Belá nad Cirochou, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Štefan Milovčík Ing., Snina, KDH_SAS_OLANO_NOVA
Martin Šeblák Ing., KDH_SAS_OLANO_NOVA
Peter Cimbaloš Mgr., Klenová ÚSVIT
Mária Švajková, Snina, ÚSVIT
Mária Telehaničová, Snina, ÚSVIT
Miriama Lojková, Kolonica, Strana práce
Patrik Baloga Mgr., Belá nad Cirochou, MOST-HÍD
Jozef Savka Ing., Snina, MOST-HÍD
Pavol Šebák, Nová Sedlica, MOST-HÍD
MiMa
FOTO : MiMa
18.09.2017