Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Prítomnosť otca pri pôrode povolili

V rámci uvoľňujúcich opatrení je opäť možné v humenskej nemocnici povoliť prítomnosť sprevádzajúcej osoby počas pôrodu

Prítomnosť otca pri pôrode povolili

HUMENNÉ. Nemocnice siete Svet zdravia vrátane humenskej nemocnice sa postupne vracajú k plánovaným operačným výkonom. Pacient podľa usmernenia musí pred operáciou dodržať 14-dňovú domácu karanténu, počas ktorej nevykazuje príznaky ochorenia COVID-19. Predoperačné vyšetrenia je vhodné absolvovať v zariadení, v ktorom bude vykonaná aj samotná operácia. Nemocnice už začínajú oslovovať tých pacientov, ktorých plánované operácie boli prerušené v marci z dôvodu epidémie.

V rámci uvoľňujúcich opatrení je opäť možné v humenskej nemocnici povoliť prítomnosť sprevádzajúcej osoby počas pôrodu. O tejto možnosti je však nevyhnutné sa vždy individuálne dohodnúť s danou pôrodnicou. Aj v tomto prípade platí, že sprevádzajúca osoba by počas uplynulých 14 dní nemala vykazovať symptómy ochorenia COVID-19.

Naďalej platí, že pacienti pred vstupom do nemocnice musia prejsť vstupným filtrom (tzv. triáž pacientov) a nemocnica tiež ostáva v sprísnenom hygienicko-epidemiologickom režime.

V rámci humenskej nemocnice bolo dosiaľ ošetrených celkovo 53 pacientov s podozrením na koronavírus, u 48 boli výsledky negatívne, na zvyšných 5 čakáme. V rámci mobilného odberového miesta pri nemocnici zdravotníci odobrali vzorky celkovo 675 klientom, z čoho bolo dosiaľ 634 negatívnych a 2 pozitívne.

ZDROJ : Jana FEDÁKOVÁ, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia
FOTO : Svet zdravia, archív

 
Verzia pre tlač
05.05.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (29%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (38%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (25%)