Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Rozšírili mestský kamerový systém

V Trebišove pribudli nové kamery, novinkou sú tie na rozpoznávanie EVČ

Rozšírili mestský kamerový systém

TREBIŠOV. Mesto Trebišov ukončilo ďalšie dve etapy rozšírenia mestského kamerového systému v Trebišove. „Na území mesta pribudlo 41 nových kamier, z toho 16 ks otočných, 19 ks statických a 6 ks kamier so softvérom na rozpoznávanie a čítanie EVČ.  V súčasnosti sú verejné priestranstvá v meste monitorované spolu 97 kamerami,“ spresnila Martina Mištaničová, hovorkyňa radnice v Trebišove.

Výstupy z týchto kamier sú napojené aj na OR PZ v Trebišove, kde sa zároveň zriadilo obslužné stredisko, ktorého zamestnanci  môžu, rovnako ako príslušníci mestskej polície, sledovať všetky monitorované časti mesta.

Doplnenie kamier do mestského kamerového systému i samotná úspešná  realizácia uvedeného projektu majú prispieť ku skvalitneniu komplexnej ochrany života, zdravia a majetku občanov, dislokovaných v katastrálnom území mesta.

„Nesporným prínosom je aj osadenie kamier na rozpoznávanie a čítanie EVČ motorových vozidiel, ktoré monitorujú vjazdy a výjazdy z Trebišova na Ul. M. R. Štefánika, Cukrovarskej ul., Ul. kpt. Nálepku a Dopravnej ul.,“ doplnil náčelník mestskej polície Miroslav Cabada.

Svoje uplatnenie nadobudnú predovšetkým ako účinný prostriedok pri objasňovaní organizovanej trestnej činnosti a pri operatívnom vyhľadávaní páchateľa. Na dispečingu MKS mesto tiež doplnilo aj monitory v počte 5 ks, ktoré zobrazujú obrazové výstupy z kamier.

"Projekt bol finančne podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky sumou 98.008 EUR a tiež z vlastných zdrojov mesta vo výške 15.722 EUR," uzavrela Mištaničová.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta
Verzia pre tlač
20.01.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (8%)
  • normálne pracujem (35%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (35%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (23%)