Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Seniori súťažili o putovný pohár primátora

Účastníci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, dostali diplomy a medaily

Seniori súťažili o putovný pohár primátora

TREBIŠOV. V polovici mája 2019 sa uskutočnil 2. ročník Športových hier seniorov mesta Trebišov o putovný pohár primátora mesta. Dejstvom hier sa stal, po minuloročnom úspešnom pilotnom ročníku, opäť areál vodných športov v Trebišove (letné kúpalisko). O súťaž prejavilo záujem viac ako 110 účastníkov v dôchodkovom veku zo 6 denných centier mesta Trebišov a jedného Klubu kresťanských seniorov.

Športové hry seniorov slávnostne otvoril primátor mesta Trebišov PhDr. Marek Čižmár spolu so zvolenými zástupcami z radov seniorov – Mgr. Helenou Olejárovou a p. Jánom Baluchom.

„Aktívni seniori si so značným odhodlaním zmerali svoje sily v piatich disciplínach, ktorými tento rok boli: hod granátom na cieľ, kop do lopty na malú bránku, hod loptou na basketbalový kôš, hod šípkami na cieľ a petang.

Rozhodcovia hodnotili najlepšie dosiahnuté výsledky súťažiacich v jednotlivých disciplínach, aj výsledky celého družstva“, upresnila hovorkyňa magistrátu Mgr. Martina Mištaničová.

Účastníci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach, dostali diplomy a medaily. Družstvá získali, na základe svojho konečného poradia, diplomy. Víťazný tím sa tešil z putovného pohára primátora mesta Trebišov.

Po vynaložení síl a zvládnutí pohybových aktivít v súťaži si seniori oddýchli na popoludňajšom spoločnom posedení pri guľáši, doplnila Mištaničová. Tento športový deň priniesol účastníkom nielen súťaživosť, ale aj ich vzájomné stretnutie a hlavne spoluvytvorenie vynikajúcej atmosféry.AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta

Verzia pre tlač
03.06.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (12%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (45%)
  • neviem, je mi to jedno (42%)