Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Študent SZŠ v Humennom Samuel Mati si prevzal bronzovú cenu DofE za účasti Jeho kráľovskej výsosti princa Edwarda

Dosiahol najväčší pokrok v športovej oblasti – vrátil sa po troch rokoch do športového zápasenia v kixboxe a hneď vybojoval 2 x prvé miesto v Open Lige, zúčastnil sa Svetového pohára v Budapešti a stal sa vicemajstrom Slovenska v kategórii do 70 kg

Študent SZŠ v Humennom Samuel Mati si prevzal bronzovú cenu DofE za účasti Jeho kráľovskej výsosti princa Edwarda

HUMENNÉ. Mladých ľudí, ktorí sa do rozvojového programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) v predchádzajúcom roku zapojili, v ich vytrvalosti, vnútornej motivácii a cieľavedomosti spolu s ďalšími päťdesiatimi mladými podporil Princ Edward, syn zakladateľa programu Vojvodu z Edinburghu.

Zúčastnil sa slávnostnej ceremónie, kde si 2. novembra prestížne ocenenie prevzali študenti z celého Slovenska z rúk veľvyslanca Spojeného kráľovstva Andrewa Gartha a Branislava Kleskeňa spoluzakladateľa a Predsedu Správnej rady DofE.
Aj princ je držiteľom ceny
Mladý človek, ktorý chce cenu získať, musí na sebe vytrvalo pracovať a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent, športovať, zlepšovať okolie cez dobrovoľníctvo, a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu. Jeho kráľovská výsosť Princ Edward si program v mladosti vyskúšal na vlastnej koži, na zlatú úroveň sa dostal na univerzite.

V našom Miestnom centre – SZŠ Humenné, máme úspešných šiestich držiteľov bronzovej ceny DofE. Samuel Mati je jedným z nich. Dosiahol najväčší pokrok v športovej oblasti – vrátil sa po troch rokoch do športového zápasenia v kixboxe a hneď vybojoval 2 x prvé miesto v  Open Lige, zúčastnil sa Svetového pohára v Budapešti a stal sa vicemajstrom Slovenska v kategórii do 70 kg.

V dobrovoľníckej oblasti sa aktívne zapájal do rôznych aktivít v SČK v Humennom, ako napr. vyučovanie prvej pomoci na ZŠ, rôzne zbierky, rozhodcovská činnosť na súťažiach prvej pomoci a  zdravotnícky dozor na rôznych akciách, aktívna účasť na prestížnej súťaži v poskytovaní prvej pomoci - Memoriáli MUDr. Vladimíra Harineka a v  rámci rozvoja talentu sa snažil zlepšiť svoje konverzačné schopnosti v anglickom jazyku.

Momentálne už študenti bojujú aj o striebornú cenu vojvodu z Ediburghu. Tú zlatú odovzdávajú priamo členovia kráľovskej rodiny v Buckinghamskom paláci.AUTOR, FOTO : Mgr. Knapčoková Slávka a Mgr. Kowalská Adriana

Verzia pre tlač
13.11.2017