Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 malo v Trebišove bezproblémový priebeh

Na všetkých mestom zriadených odberných miestach vrátane MOM vo Vojenskom útvare (Ul. kpt. Nálepku) sa otestovalo spolu 5138 ľudí

Testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 malo v Trebišove bezproblémový priebeh

TREBIŠOV. Testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 počas uplynulého víkendu malo v Trebišove bezproblémový priebeh. Na všetkých mestom zriadených odberných miestach vrátane MOM vo Vojenskom útvare (Ul. kpt. Nálepku) sa otestovalo spolu 5138 ľudí. Pozitívny výsledok testu malo 73 z nich (1,42 %), potvrdila Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Obyvatelia mesta najviac navštevovali testovacie miesta v ZŠ na I. Krasku, v CVČ a ZŠ na Pribinovej ulici.

Trebišovčania si počas skríningu zachovali disciplinovanosť aj dodržiavanie nariadených opatrení. Pred jednotlivými miestami sa netvorili dlhé rady, záujemcovia prichádzali priebežne.  Asi 15-minútový časový interval čakania sme zaznamenali len pred MOM v ZŠ na Ul. I. Krasku, kde sa prichádzali testovať občania z marginalizovanej komunity z neďalekej rómskej osady, uzavrela hovorkyňa.

Na plynulý chod skríningového testovania  dohliadali počas obidvoch dní príslušníci OS SR, ako aj štátni a mestskí policajti.

Antigénovými testami sa môžu záujemcovia otestovať aj začiatkom tohto týždňa (PONDELOK  a UTOROK).  Pondelok 25. 1. na to môžu využiť odberné miesta zriadené v priestoroch Nemocnice s poliklinikou a Vojenského útvaru v Trebišove, kde zdravotné tímy testujú bez objednania.  "Utorok sa k týmto 2 testovacím miestam pridá aj MOM v RÚVZ so sídlom v Trebišove. V tomto prípade je však podmienkou rezervácia prostredníctvom elektronického formulára,"povedala Mištaničová.  ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta Trebišov


Verzia pre tlač
26.01.2021Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (33%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (33%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (28%)