Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Trebišov sa pripravuje na letnú sezónu 2019

Tieto práce ukroja z rozpočtu Technických služieb mesta sumu vo výške 61.234 eur

Trebišov sa pripravuje na letnú sezónu 2019

TREBIŠOV. Mesto Trebišov začalo ešte v marci 2019 s prípravou na letnú sezónu v areáli vodných športov. Najvýznamnejšou zmenou v nadchádzajúcej letnej sezóne bude celková obnova detského bazéna. Pracovníci Technických služieb mesta už zrealizovali svojpomocne búracie práce, odstránili laminátové opláštenie z obvodu bazéna, takisto staré betónové odvodňovacie žľaby, vybrali pôvodnú zámkovú dlažbu z okolia bazéna a samostatne zrealizovali aj výkopové práce na zavedenie rozvodov vody. Na uvedené činnosti mestská organizácia vynaložila finančné prostriedky vo výške bezmála 12.500 eur.

„V aktuálnom období pokračujú na obnove bazénovej časti pracovníci externej firmy, ktorí postupne vykonávajú betonáž, poter v bazéne, zváranie bazénovej fólie, zrealizujú tiež novú technológiu odvodňovacích žľabov aj technológiu napúšťania a vypúšťania bazénovej vane, takisto lepenie izolačného materiálu a  vykonajú ďalšie povrchové úpravy“, uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Tieto práce ukroja z rozpočtu Technických služieb mesta sumu vo výške 61.234 eur.

V týchto dňoch sú realizované aj ďalšie prípravné práce pred spustením prevádzky letného kúpaliska, akými sú kosba trávy, strihanie živého oplotenia, orezy stromov, úprava ihrísk vyčistenie a maľovanie bazénov, obnovené je aj oplotenie areálu. Mesto má v pláne inštalovať nové prvky pre deti a umiestniť aj zaujímavú atrakciu, dodala hovorkyňa magistrátu.

Brány trebišovského kúpaliska sa pre návštevníkov otvoria sobotu 22.6.2019 o 10.00 hod.

AUTOR, FOTO : Mgr. Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Verzia pre tlač
31.05.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (13%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (47%)
  • neviem, je mi to jedno (41%)