Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Trebišovčania budú mať novú elektronabíjaciu stanicu

Plánovaná nabíjacia stanica bude napojená na medzinárodnú roamingovú platformu, s možnosťou online informácií o jej využívaní a mesačným prehľadom spotreby elektrickej energie

Trebišovčania budú mať novú elektronabíjaciu stanicu

TREBIŠOV. Mesto Trebišov získalo dotáciu vo výške 5.000 € z Ministerstva hospodárstva SR na podporu vybudovania verejne prístupnej elektrickej nabíjacej stanice. Dofinancovanie z vlastných zdrojov je potrebné minimálne na úrovni 5 percent.

Plánovaná nabíjacia stanica bude napojená na medzinárodnú roamingovú platformu, s možnosťou online informácií o jej využívaní a mesačným prehľadom spotreby elektrickej energie. Vyhradia sa pri nej 2 parkovacie miesta s príslušným dopravným značením. Umiestnenie stanice bude vyšpecifikované v najbližších týždňoch.

„Nová stanica na elektrické nabíjanie tak pribudne k jednej, ktorú mesto má už 7 rokov zriadenú pri budove mestského úradu. K dispozícii je pre občanov, rovnako aj príslušníkov útvaru mestskej polície, ktorí využívajú v rámci výkonu svojich služieb okrem iných vozidiel aj elektromobil. Ten je súčasťou motorizovaného vozového parku polície od začiatku roka 2019, povedala Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Samospráva mesta Trebišov podporuje rozvoj ekologickej dopravy, ktorá nezaťažuje životné prostredie smogom z výfukov. Aj uvedenou výstavbou zlepší podmienky na postupné zvyšovanie vozidiel s nízkymi a nulovými emisiami v cestnej premávke, ukončila vyjadrenie Mištaničová.


ZDROJ : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta
FOTO : ilustračné,Verzia pre tlač
18.06.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)