Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Trebišovská samospráva poskytuje občanom rezidenčné karty

Podmienky vydania rezidenčnej karty nájdete v článku

Trebišovská samospráva poskytuje občanom rezidenčné karty

TREBIŠOV. Po pozitívnych ohlasoch zo zavedenia rezidenčnej karty v minulom roku, mesto Trebišov pokračuje vo vydávaní kariet pre občanov s trvalým pobytom na území mesta Trebišov aj roku 2020.

Kartu môžu jej držitelia využívať v Areáli vodných športov (letné kúpalisko) na poskytnutie zľavy z ceny vstupného. Výhody z nej plynú aj pri návšteve Komunitnej klubovne FAJNOVO (budova Centra voľného času), pri člnkovaní a vodnom bicyklovaní po hladine rybníka v mestskom parku.  

Podmienky vydania rezidenčnej karty:
1️. trvalý pobyt na území mesta Trebišov,
2️. splnenie záväzkov (uhradené poplatky za TKO, miestne dane) voči mestu ku 31. 12. 2019.

Občan si má možnosť vyžiadať ju dvomi spôsobmi:
- zaslaním vyplnenej Žiadosti o vydanie rezidenčnej karty na adresu: Mesto Trebišov, Ul. M. R. Štefánika 862/204, 075 25 Trebišov, alebo
- doručením žiadosti osobne na Mestský úrad v Trebišove (vrátnica), kde získa kartu na počkanie, alebo bude na požiadanie zaslaná na adresu trvalého pobytu.

Žiadosť je dostupná na stiahnutie na webovom sídle mesta: https://www.trebisov.sk/aktuality/23962 Trebišovčanom, ktorí v minuloročnej žiadosti označili, že súhlasia s opätovným každoročným zasielaním rezidenčnej karty (za predpokladu splnenia vyššie uvedených podmienok), už boli karty automaticky doručené Slovenskou poštou na adresu ich trvalého bydliska.

Karty sú vydávané od polovice februára 2020. Vyhlásená mimoriadna situácia v súvislosti so šírením nového koronavírusu obmedzila na 3 mesiace ich výdaj a distribúciu, ale v aktuálnom období je už obnovené ich prevzatie v budove mestského úradu. Vyzdvihnutie rezidenčných kariet na rok 2020 môžu občania zrealizovať v pracovných dňoch okrem štvrtka, v čase 7.30 h - 15.30 h, v hlavnom vestibule MsÚ, uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Pre osoby mladšie ako 15 rokov je Rezidenčná karta mesta Trebišov platná IBA S PREUKAZOM POISTENCA.

Pre osoby staršie ako 15 rokov je Rezidenčná karta mesta Trebišov platná IBA S OBČIANSKYM PREUKAZOM.

Rezidenčná karta má obmedzenú platnosť do 31. 12. 2020.

AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
17.06.2020



Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)