Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Tri základné školy v Humennom skrášlia nové detské ihriská

Detské ihriská budú hotové v priebehu niekoľkých mesiacov

Tri základné školy v Humennom skrášlia nové detské ihriská

HUMENNÉ. Mesto Humenné bolo opäť úspešné a získalo dotácie na tri projekty pre základné školy. Všetky tri projekty budú financované zo získanej dotácie z Úradu vlády SR, v rámci dotačného programu „Podpora rozvoja športu na rok 2019“. Aktuálne sa pracuje na verejnom obstarávaní výberu realizátorov detských ihrísk. Detské ihriská budú hotové v priebehu niekoľkých mesiacov.

Až tri humenské základné školy (ZŠ Hrnčiarska, ZŠ Jána Švermu, ZŠ Kudlovská) získajú nové detské ihriská do svojich areálov. Drobné stavby ihrísk budú plniť doplnkovú funkciu pre hlavné budovy škôl. Všetky prvky detských ihrísk budú spĺňať platné bezpečnostné predpisy a hygienické normy, vrátane prevádzkového poriadku a bezpečnostných upozornení, ktoré budú na ihriskách umiestnené.

ZŠ Kudlovská
V areáli tejto základnej školy bude vybudované detské ihrisko pozostávajúce zo 6 komponentov, v rámci projektu „Pohybom ku zdraviu“. Jednotlivé hracie prvky budú osadené na betónových základových pätkách. Bude tu jednoduchý kolotoč na sedenie, lanová pyramída, vahadlová hojdačka pre 2 deti a ďalšia pre 4 deti, troj-hojdačka hniezdo a chodník odvahy, ktoré budú slúžiť na hranie sa a pohybovú aktivitu detí. Predpokladaný finančný náklad aj s montážou predstavuje 8 632 eur (8 000 eur dotácia, 632 eur vlastné zdroje).

ZŠ Hrnčiarska
Tu bude zrealizovaná výstavba detského ihriska so štyrmi hracími prvkami, v rámci projektu „Detské ihrisko pre všetkých,“ a to kolotoč so sedením, lezecká stena (t.z. povrazová lezecká stena z vysokodolného materiálu s vyrezanými otvormi na stúpanie a závesnými priečkami a hrazdou), kombinovaná hracia zostava (t.z. veža, schody so zábradlím, dekoratívne bočné panely, šmykľavka a prídavná rúčkovacia hrádza) a workout zostava, všetky osadené na betónových základových pätkách. Dopadová plocha povrchu detského ihriska o veľkosti 71m 2 bude pozostávať zo zatrávňovacích dosiek hrúbky 4 cm. Celkový predpokladaný finančný náklad vrátane dopadovej plochy, lezeckej steny, kolotoča so sedením a kombinovanej zostavy odhaduje radnica na 8 000 eur.

Workoutovú zostavu na precvičovanie horných partií bude humenská samospráva hradiť z vlastných zdrojov v sume 1 512 eur.

ZŠ Jána Švermu
Aj táto základná škola získa nové detské ihrisko pozostávajúce zo 4 komponentov, ktoré bude postavené v rámci projektu „Detské fit ihrisko pre všetkých“. V rámci prvkov tu nájdeme fit lanovú zostavu (horizontálny guliač, lanová stena, lanový prechod so závesnými lanami) aj s drevenými materiálmi, vežu (zostava Tri veže - 2x dlhá šmykľavka, závesný retiazkový most medzi vežami, pevný oblý most medzi vežami, lezecká stena, guliačové a lanové preliezačky) a 2 ks drevených prevažovacích/vahadlových hojdačiek s kovovým držiakom, ktoré budú slúžiť na hranie sa a pohybovú aktivitu detí. Dopadová plocha ihriska v tomto prípade bude z gumenej rohože hrúbky 4 cm o veľkosti 121 m 2 . Celková predpokladaná cena stavby predstavuje 12 737 eur, z toho požadovaná dotácia 8 000 eur a vlastné zdroje 4 737 eur.


AUTOR : Mgr. Michaela Dochánová, Špecialista pre styk s verejnosťou na tlačovom referáte, Mestský úrad Humenné
FOTO : MiMa, ilustračnéVerzia pre tlač
16.09.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (18%)
  • nie (68%)
  • občas (14%)