Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V humenskej nemocnici pribudol dojčenský kútik

V našej sieti nemocníc Svet zdravia podporujeme dojčenie a rešpektujeme súkromie dojčiacich mamičiek

V humenskej nemocnici pribudol dojčenský kútik

HUMENNÉ. Počas prvého októbrového týždňa (1. až 7. októbra) si pripomíname Európsky týždeň dojčenia. Pri tejto príležitosti sme v Nemocnici Svet zdravia Humenné zriadili dojčenský kútik. Nachádza v priestoroch neonatologického oddelenia, v časti, kde sú hospitalizovaní novorodenci vyžadujúci intenzívnu zdravotnú starostlivosť.

Na oddelení venujú veľkú pozornosť prirodzenej výžive a začínajú s ňou veľmi skoro, prakticky od prvého dňa, ak to zdravotný stav dieťaťa dovoľuje. Snažia sa vždy prikladať dieťatko k prsníku, ale ak dieťa pre svoj zdravotný stav nemôže alebo ešte nevládze piť z prsníka, mamičky majú teraz súkromný priestor, kde môžu mlieko pre svoje dieťatko odsať. Dojčenský kútik je teda primárne určený pre odsávanie mlieka pre deti v intenzívnej starostlivosti a nedonosené deti.

V našej sieti nemocníc Svet zdravia podporujeme dojčenie a rešpektujeme súkromie dojčiacich mamičiek. Doteraz neonatologické oddelenie v humenskej nemocnici nemalo pre tento účel priestory, ktoré by vyhovovali ich požiadavkám na estetiku aj súkromie. Už po prvých dňoch po zriadení nového kútika je spätná väzba od mamičiek veľmi pozitívna.


ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia


Verzia pre tlač
07.10.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (9%)
  • normálne pracujem (30%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (36%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)