Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V humenskej nemocnici sa vlani narodilo 637 bábätiek

Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom v humenskej nemocnici, patrili Eliška, Natália a Sofia. U chlapcov zase dominovali mená Martin, Michal a Adam

V humenskej nemocnici sa vlani narodilo 637 bábätiek

HUMENNÉ. V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa počas minulého roku uskutočnilo 629 pôrodov. Oproti predošlému roku ide o nárast o 19 pôrodov. Najviac novorodencov sa narodilo v mesiaci január 2020, a to 69.

Na svet prišlo v humenskej pôrodnici 334 chlapcov a 303 dievčat. Osem mamičiek si domov z pôrodnice odnieslo dvojičky. Zdravotníci sa zároveň vlani starali aj o troch novorodencov, ktorí mali ochorenie COVID-19.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia dávali svojim novorodencom v humenskej nemocnici, patrili Eliška, Natália a Sofia. U chlapcov zase dominovali mená Martin, Michal a Adam.

Humenská nemocnica ako prvá v sieti Svet zdravia v roku 2015 predstavila nový projekt pôrodnice novej generácie. Základom sú moderné pôrodné izby, ktoré nahrádzajú tradičné pôrodné sály. Mamičkám poskytujú väčšie súkromie pri pôrode i komfortné prostredie. V pôrodnej izbe strávia mamičky celý pôrod - od prvej pôrodnej fázy až po záverečnú popôrodnú fázu.

Pôrodnica poskytuje mamičkám možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu, vytvoriť si individuálny pôrodný plán, uplatňuje bonding, rooming in či poskytuje laktačné poradenstvo.

ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista, ProCare a Svet zdravia


Verzia pre tlač
26.01.2021Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (33%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (33%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (28%)