Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V michalovskej nemocnici sa narodil tisíci novorodenec

Čerstvej mamičke a dcérke prišli zablahoželať aj zdravotníci spolu s riaditeľom michalovskej nemocnice Mariánom Haviernikom a primárom gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Stanislavom Filkorom

V michalovskej nemocnici sa narodil tisíci novorodenec

MICHALOVCE. V Nemocnici Svet zdravia Michalovce sa 21. novembra v ranných hodinách narodil tisíci novorodenec roka 2022. Je ním malá Kristínka. Mamičke tak k dvom synom pribudla dcérka, na ktorú budú jej bračekovia dávať pozor. Čerstvej mamičke a dcérke prišli zablahoželať aj zdravotníci spolu s riaditeľom michalovskej nemocnice Mariánom Haviernikom a primárom gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Stanislavom Filkorom.

Tisíci pôrod je v michalovskej nemocnici každý rok dôležitým míľnikom. Od jej otvorenia, ktoré bolo v decembri 2017, v pôrodnici priviedli na svet už viac ako 5000 detí.

Mamičkám v pôrodnici neustále zlepšujú podmienky a prinášajú rôzne inovácie. Majú samostatné pôrodné izby, ponúkajú aromaterapie, muzikoterapie či jednoposteľové izby pre mamičky s dieťatkom s vlastným sociálnym zariadením. Aktívne podporujú vzdelávanie a dojčenie, pričom majú k dispozícii profesionálne laktačné poradkyne. Mamičky majú v rámci laktačného poradenstva na každej izbe aj vlastný edukačný TV kanál. Za bežných okolností prebieha aj program, kde majú budúce rodičky možnosť diskutovať s lekármi a s ďalším odborným personálom. 

ZDROJ, FOTO : Bianka Krejčíová, PR špecialistka, ProCare, a.s., Svet zdravia, a.s.
Verzia pre tlač
25.11.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (42%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (23%)
  • nie, nebudem riskovať (35%)