Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V Snine nainštalovali psie toalety

Snina sa zaradila k mestám, kde nainštalovali 10 nových revolučných zariadení s názvom ECO DOG TOILET stanice

V Snine nainštalovali psie toalety

SNINA. Len nedávno sa majitelia zvieracích miláčikov dočkali desiatich košov na psie exkrementy a už tu pre nich máme ďalšiu pozitívnu správu.

Snina sa totiž zaradila k mestám, kde nainštalovali 10 nových revolučných zariadení s názvom ECO DOG TOILET stanice.

Sú to psie toalety, ktoré priťahujú psy a aktívne podporujú ich vylučovanie vďaka špeciálnej zložke s obsahom psích feromónov, ktorá sa postupne uvoľňuje do okolia stanice.

Táto zložka pôsobí na psy upokojujúco a podporuje preznačovanie ich vlastného teritória. Pes je priťahovaný k stanici s podporou svojho majiteľa. Pes vykoná potrebu a majiteľ pomocou lopatky jednoducho zlikviduje tuhý exkrement.

Moč je filtrovaný patentovanou technológiou a výsledkom je nezávadná tekutina. Zvyšky exkrementu a vylúčený moč prechádza absorpčnou hmotou a následne filtračnou vložkou, čím sú zbavené choroboplodných zárodkov, zápachu, pH kyslosti a sú neutralizované.


Koše a psie toalety sú umiestnené najmä na sídliskách v priestoroch medzi bytovými domami. V mestských častiach, kde nie sú umiestnené tieto stanice a koše, je možné exkrementy vyhodiť do zberných nádob na bežný komunálny odpad, keďže sa nepovažujú za nebezpečný odpad.

Treba len veriť, že využívaním ECO DOG TOILET staníc skončí nosenie nepríjemných „darčekov“ v podobe psích exkrementov na topánkach domov, do auta a podobne a takýmto spôsobom prispejú psičkári k čistote mesta a k udržaniu zdravého životného prostredia pre nás všetkých.

AUTOR, FOTO : Mgr. Eva Mihaliková, MsÚ v Snine


Verzia pre tlač
13.10.2017