Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V Trebišove budú mať vynovenú kinosálu

Získali finančné prostriedky vo výške 30.000 EUR

V Trebišove budú mať vynovenú kinosálu

TREBIŠOV. Mesto Trebišov uspelo so žiadosťou o poskytnutie finančných prostriedkov z Audiovizuálneho fondu na projekt „Rekonštrukcia kinosály v budove MsKS“. Schválená dotácia v sume 30.000 EUR je práve
v týchto dňoch použitá na kompletnú výmenu starých kresiel, ktoré slúžili návštevníkom mestského kina celých 32 rokov.
 
V prvej polovici júla 2019 mesto Trebišov začalo s demontážou pôvodných opotrebovaných sedadiel v kinosále Mestského kultúrneho strediska. Po dlhých rokoch mesto nainštaluje 266 ks nových kresiel, ktoré by mali divákom zaručiť výbornú ergonómiu operadla, vytvarovaného pre dokonalé podoprenie chrbtice. Sedacia časť kresla zabezpečí pohodlné sedenie pomocou väčšej hrúbky čalúnenia a ergonomického tvarovania.
 
„V rámci modernizácie kinosály sú realizované z vlastných rozpočtových zdrojov aj ďalšie práce súvisiace s jej obnovou. Mesto vymieňa podlahovú krytinu (koberec), takisto aj núdzové a bezpečnostné osvetlenie za LED osvetlenie na schodišťových stupňoch. Celková modernizácia kinosály v budove MsKS predstavuje predpokladanú sumu vo výške 77 162,857 EUR s DPH,“ uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta.
 

Modernizácia interiérového vybavenia kina prinesie finančný prínos do budúcnosti, a to najmä z dôvodu zvýšenia jeho atraktívnosti a návštevnosti, nakoľko je to jediné kino v okrese Trebišov.
 
Realizáciou rozsiahlych zmien v kinosále sa prostredníctvom tohto projektu umocní kultúrno-spoločenský zážitok z divadelných predstavení, ale aj premietaných filmov, zlepší sa celkový vzhľad prostredia určeného na rôzne podujatia a výrazne sa zvýši pohodlie všetkých návštevníkov, dodala Mištaničová.
 
Rekonštrukcia Mestského kina Slávia by mala byť ukončená najneskôr druhý augustový týždeň. Na nových sedadlách si tak návštevníci kina pozrú prvý film v polovici augusta 2019. Mesto plánuje v najbližších dňoch riešiť aj bezbariérovosť budovy Mestského kultúrneho strediska, ktorej súčasťou je kinosála.
 
ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta

 
Verzia pre tlač
29.07.2019Dávate si novoročné predsavzatia?


  • áno (0%)
  • nie (0%)
  • občas (0%)