Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V Trebišove člny a bicykle na rybníku úplne zadarmo

Bicykle aj člny sú úplne bezpečné na použitie pre deti aj starších obyvateľov mesta

V Trebišove člny a bicykle na rybníku úplne zadarmo

TREBIŠOV. Mesto Trebišov využíva aj v tomto roku areál historického parku  na organizované prevádzkovanie rekreačných vodných športov. Člnkovanie  a vodné bicyklovanie na mestskom rybníku si môžu Trebišovčania užívať počas mesiaca jún i celej letnej sezóny.

„Soboty aj nedele, v čase od 14.00 do 18.00, majú možnosť stráviť so svojou rodinou alebo kamarátmi na palube pohodlných malých plavidiel v krásnom prostredí. Bicykle aj člny sú úplne bezpečné na použitie pre deti  aj starších obyvateľov mesta. K dispozícii sú ZDARMA pre všetkých občanov, ktorí sú držiteľmi rezidenčnej karty, platnej na rok 2020, zdôraznila Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

V rámci príprav na spustenie prevádzky vyhľadávaných aktivít na hladine rybníka, mesto Trebišov vytvorilo, pre pohodlnejší prístup k vodnej ploche, chodník z mlatového kamenného podkladu. Ten vybudovala skupina pracovníkov, najskôr vyrovnala podložie pod plánovaný chodník, osadila obrubníky, navozila drvené kamenivo, zhutnila a v konečnej fáze ho upravila vrstvou mlatového kameniva, s následným zhutnením vibračnou doskou.
Veríme, že obľúbená športovo-rekreačné aktivity si nájdu svojich priaznivcov spomedzi občanov Trebišova i jeho širokého okolia aj tento rok, rovnako, ako tomu bolo počas minuloročnej letnej sezóny, ukončila Mištaničová.

AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta
Verzia pre tlač
17.06.2020Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)