Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Vihorlatská knižnica v jeseni 2019 pozýva na...

Aktuálne vo VK v Humennom

Vihorlatská knižnica v jeseni 2019 pozýva na...22.10. o 17:00 hod: Svet je moja kancelária
Silvia Púchovská je autorka knihy Svet je moja kancelária, v ktorej popísala svoje skúsenosti zo života digitálnej nomádky. Silvia žije roky v zahraničí, kam sa najprv vybrala za jazykovými a pracovnými skúsenosťami. Počas ciest objavila možnosť práce online, resp. práce na diaľku a založila marketingové štúdio Studio Inbound. Dnes môže riadiť svoje podnikanie z rôznych miest, dlhodobo sa zdržuje na Bali, ktoré sa jej zapáčilo nielen kvôli svetovým vlnám. Silvia nám príde porozprávať o živote, kedy môže byť svet vašou kanceláriou a spomenie množstvo zážitkov z ciest.24.10. o 16:30 hod: Beseda s Milanom Bobákom
Milan Bobák je ukrajinský básnik, prekladateľ a publicista, ktorému je blízka poézia s dušou. O jeho tvorbe, inšpiráciách a myslení sa budeme rozprávať na pripravovanej besede.
Ako on sám hovorí: "Daň na básne a chlieb by mala byť nižšia".
Príďte si k nám zahryznúť z duchovného chleba...25.10. o 17:00 hod: Literárny večer - Anasoft litera 2019
Tohtoročná najprestížnejšia slovenská literárna cena pozná svojich víťazov. My sa však na najbližšom literárnom večere budeme venovať nielen laureátovi Anasoft litery 2019, či víťazovi čitateľskej ceny, ale aj ďalším dielam, ktoré sa nachádzali v užšom výbere. Príďte si do priestoru Vihorlatskej knižnice v Humennom vypočuť, čím je súčasná slovenská próza výnimočná, aké témy v nej dominujú a čím si získava svojich čitateľov. V kvíze potom môžte vyhrať knižnú odmenu.

ZDROJ : VK


Verzia pre tlač

Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (12%)
  • normálne pracujem (24%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (41%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (24%)