Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

VOĽBY : Spájame sa pre Humenné!

Šesť žien a 17 mužov zastupuje široké politické spektrum SaS, OĽANO, SME RODINA, Stranu občianskej ľavice, Stranu práce, Progresívne Slovensko a Spolu

VOĽBY : Spájame sa pre Humenné!

HUMENNÉ. V stredu 12.septembra skupina 23 kandidátov zastupujúcich 7 politických strán a hnutí oznámila v meste Humenné vytvorenie koalície pre Komunálne voľby 2018. Šesť žien a 17 mužov zastupuje široké politické spektrum SaS, OĽANO, SME RODINA, Stranu občianskej ľavice, Stranu práce, Progresívne Slovensko a Spolu. Kandidáti na poslancov sa podpísaním Dohody zaviazali na spoluprácu nielen počas volebnej kampane ale aj v prípade zvolenia v novom mestskom zastupiteľstve.

Podobná spolupráca fungovala aj počas doterajšieho volebného obdobia v poslaneckom klube Za demokratické Humenné, kde šesť poslancov zastupovalo päť strán.

Vznik tejto koalície je reakciou na súčasné dianie v humenskej samospráve. Koalícia je zložená zo štyroch kandidátov, ktorí majú viacročné skúsenosti z práce poslancov. Ďalších 19 je nováčikov, ale viacerí so skúsenosťami v riadiacich pozíciách, občianskych združeniach, dobrovoľníckej práce. Štruktúra zamestnaní je rôznorodá, sú odborníkmi v rôznych oblastiach.

Priemerný vek kandidátov je 45 rokov.

Koalícia ponúka voličom kandidátov slušných, aktívnych, tvorivých, s ľudským prístupom, ktorým nie je ľahostajný život v Humennom.
                                                                                   
ZDROJ, FOTO : Konštantín Javorský,splnomocnenec koalícieVerzia pre tlač
13.09.2018Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (0%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (80%)
  • neviem, je mi to jedno (20%)