Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

VOĽBY 2018 : Miroslav Porochnavý podal kandidatúru ako nezávislý kandidát na primátora

S kým každým je teda ako nový primátor ochotný spolupracovať na dynamickom napredovaní mesta?

VOĽBY 2018 : Miroslav Porochnavý podal  kandidatúru ako nezávislý kandidát na primátora

HUMENNÉ. V sobotu, 10.11.2018 sa na území Slovenska uskutočnia voľby do orgánov samosprávy obcí.

Miroslav Porochnavý oznámil záujem zúčastniť sa tohtoročných komunálnych volieb už v apríli tohto roka. Pre vecí znalých Humenčanov je teda pomerne známou tvárou. Do boja o post primátora mesta Humenné sa rozhodol vkročiť veľmi originálne a to ako kandidát nepodliehajúci straníckym príkazom a dogmám, teda ako nezávislý kandidát.

„Nezávislá kandidatúra Vám otvára možnosti k spolupráci s kýmkoľvek, bez rozdielu, samozrejme v prípade, že má táto spolupráca reálny potenciál byť prospešná pre mesto a jeho občanov. Primátor tak nemusí slepo prihliadať na to, kedy povie strana „áno“, kedy povie „nie“. Formou apolitického vedenia mesta sa občanom, zamestnancom, zamestnávateľom či spoločnostiam otvára široký a svieži priestor na úspešnú realizáciu rozvojových projektov, ktoré mali roky stopku. Všetky tieto dôležité články totiž neraz trpia blokáciu rozvoja regiónu len kvôli malicherným personálnym rozbrojom politikov. Tie neraz pramenia aj z rozporov medzi stranami. Takéto javy však negatívne ovplyvňujú životy našich občanov. Musí sa to skončiť!,“ povedal Porochnavý.

Podanie nezávislej kandidatúry je podmienené vyjadrením dostatočnej podpory obyvateľov mesta. Tú občania potvrdzujú svojim podpisom. Na podanie nezávislej kandidatúry sa uchádzač potrebuje preukázať podporou aspoň 500 občanov mesta Humenné.

„Toto číslo sa podarilo niekoľkonásobne prevýšiť. V deň podávania kandidatúry príslušným úradom sa so mnou a mnou ponúkaným programom stotožňovalo viac než 2200 potenciálnych voličov. To je už veľmi slušné číslo na to, aby sme mohli začať všetci reálne pomýšľať na zmenu k lepšiemu. Zároveň, nech je i povzbudením pre tých, ktorí v zmenu stále neveria alebo sa obávajú všemožných postihov, ktorými bývajú zastrašovaní.“

Po úspešnom schválení kandidatúry sa Miroslav Porochnavý predstaví s konkrétnym programom. A s kým každým je teda ako nový primátor ochotný spolupracovať na dynamickom napredovaní mesta?

„Som pripravený spolupracovať s každým, kto má chuť a potenciál priniesť mestu nový vietor do plachiet. Základnou jednotkou mesta sú však jeho občania a spolupráca s nimi je u mňa preto na prvom mieste," zdôraznil primátorský kandidát.

ZDROJ, FOTO : MIROSLAV POROCHNAVÝ


Verzia pre tlač
07.09.2018Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (0%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (80%)
  • neviem, je mi to jedno (20%)