Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Za zrušené letecké spojenia treba hľadať náhradu

Štvrtkové oznámenie spoločnosti WizzAir o zrušení bázy a liniek z Košíc (s výnimkou linky Košice – Londýn Luton) prekvapilo nielen verejnosť

Za zrušené letecké spojenia treba hľadať náhradu

KOŠICE. Zaskočení ostali predstavitelia samosprávy, organizácie destinačného manažmentu, ba aj Letiska Košice. Efektívne riešenie situácie bolo dnes témou dňa pre všetky zapojené strany.

Na pôde krajskej samosprávy sa promptne stretli zástupcovia Košického samosprávneho kraja, Košice Región Turizmus a Letiska Košice, aby operatívne rokovali v súvislosti so zrušením bázy a liniek spoločnosti Wizz Air z Košíc. Všetky zainteresované strany včerajšia informácia o rozhodnutí nízkonákladového dopravcu zaskočila. To napokon potvrdili aj zástupcovia Letiska Košice, podľa ktorých vykazovali všetky dotknuté linky dobré čísla. Záverom stretnutia sa stalo spoločné rozhodnutie zúčastnených využiť vzniknutý priestor na hľadanie nových silných hráčov v odvetví osobnej leteckej prepravy, ktorí by uvoľnené miesto po Wizz Air zaplnili a poskytli tak potenciál aj pre ďalšie nové priame letecké spojenia z Košíc.

„Z pozície samosprávneho kraja urobíme všetko pre to, aby sa rozlietanosť košického letiska, aj po odchode spoločnosti Wizz Air, čo najskôr vrátila na pôvodnú úroveň. Jednoducho - nevýhodu chceme otočiť na výhodu,“ povedal po rokovaní predseda KSK Rastislav Trnka. Potvrdil tiež, že všetky tri partnerské strany spoločne bezodkladne preskúmajú nové možnosti zachovania kontinuity zrušených spojení pre rok 2018.

„Skúsenosť z roku 2017, keď sa Letisko Košice počtom prepravených cestujúcich priblížilo k pol miliónu, je určite najlepším dôkazom toho, že dopyt po leteckej doprave v spádovej oblasti letiska rastie. Rovnako sú letecké spojenia dôležité z hľadiska pritiahnutia návštevníkov zo zahraničia, ako aj z pohľadu nadväzovania nových a udržiavania existujúcich vzťahov s investormi. Približovať náš región svetu je v záujme všetkých jeho obyvateľov, ale aj podnikateľov, čo sa odráža aj v ukazovateľoch ekonomického rozvoja regiónu, či už na poli cestovného ruchu alebo hospodárstva,“ zdôraznil R. Trnka.

ZDROJ : Košice region turizmus
FOTO : MiMaVerzia pre tlač
13.02.2018