Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Začalo sa s revitalizáciou parku na Ulici osloboditeľov

Vznikne aj nové detské ihrisko

Začalo sa s revitalizáciou parku na Ulici osloboditeľov

HUMENNÉ. V pondelok 5. novembra sa prevzatím stavby začalo s revitalizáciou parku na Ulici osloboditeľov. Novú podobu parku vdýchne CM Stav s.r.o., ktorá s cenou 173 968 eur uspela v súťaži na jeho revitalizáciu. Obyvatelia a návštevníci tejto lokality sa najneskôr v polovici decembra môžu tešiť na nový park, ktorý bude spĺňať najmodernejšie trendy.
 
Nové verejné osvetlenie a lavičky
Ako sme sa na mieste odovzdania staveniska dozvedeli od vedúceho stavebného odboru humenskej radnice Mariána Šalatu, revitalizácia parku sa uskutoční na ploche 3842 m 2 , čo je zhruba polovica futbalového ihriska. V parku sa bude chodiť nielen po asfaltovom a mlátovom chodníku, ale aj po zámkovej dlažbe. Na návštevníkov si „posvieti“ aj 34 ks nového verejného osvetlenia. Tí si budú môcť sadnúť až celkovo na 28 rôznych oceľových alebo betónových lavičiek, vrátane tých s
dreveným sedením.
 
Vznikne aj nové detské ihrisko
Rodičia a ich ratolesti ocenia aj nové detské ihrisko. Pribudne aj 5 košov na triedený odpad, psíčkari zas budú mať možnosť exkrementy od svojich miláčikov umiestniť do 3 košov. Park sa na rozdiel od súčasnej podoby ešte viac zazelená, keďže sa vysadia tri centrálne záhony v počte 1 927 kusov rôznych rastlín, kvetov a okrasných tráv. Odstránia sa aj choré a poškodené stromy, pričom na ich mieste sa vysadí 24 nových stromov a 27 krov.


AUTOR, FOTO : Mgr. Michaela DOCHÁNOVÁ, Špecialista pre styk s verejnosťou na tlačovom referáte, Mestský úrad Humenné

 
Verzia pre tlač
07.11.2018Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)