Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Zaočkovaných je viac ako 450 zamestnancov sociálnych služieb

Predstavuje to 32 percent personálu

Zaočkovaných je viac ako 450 zamestnancov sociálnych služieb

PREŠOV. Personál zariadení sociálnych služieb sa naďalej očkuje proti Covidu-19.  V zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja vakcínu dostalo už takmer 32 percent personálu. 

K dnešnému dňu (20. 1.) je zo 1422 zamestnancov pracujúcich v 25-ich zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja zaočkovaných 453 ľudí, čo predstavuje 31,8 % .

Poskytovatelia sociálnych služieb využívajú v rámci očkovania prioritných skupín možnosť individuálneho očkovania zamestnancov prostredníctvom online systému vakcinačných centier v nemocniciach v Prešove, Humennom a Poprade. K dnešnému dňu tak bolo zaočkovaných 305 zamestnancov.

V spolupráci s krajskou samosprávou a štatutármi zariadení súbežne prebieha aj skupinové očkovanie v ústavných zdravotníckych zariadeniach v Prešovskom kraji, konkrétne v nemocniciach  v Starej Ľubovni,  Bardejove,  Svidníku a v Snine. Doteraz túto možnosť využili Domov pre seniorov Stará Ľubovňa, DSS Legnava, Senior dom Svida, DSS Brezovička a DSS Sabinov. Celkovo skupinovým očkovaním proti koronavírusu prešlo 148 zamestnancov.

Župa sa pripravuje aj na očkovanie prijímateľov sociálnych služieb. Aktuálne monitoruje záujem v jednotlivých zariadeniach, ktoré konzultujú s  ošetrujúcim lekármi zdravotný stav klientov i možnosť očkovania. Podľa predbežných informácií vakcináciu klientov po oficiálnom spustení chce medzi prvými absolvovať CSS Domov pod Tatrami Batizovce a Domov pre seniorov v Starej Ľubovni, kde u klientov evidujú vysoký záujem presahujúci 90 %. 

Prešovský samosprávny kraj v procese národnej vakcinácie, ktorej garantom je ministerstvo zdravotníctva, poskytuje súčinnosť, mapuje možnosti,  sprostredkováva informácie a zabezpečuje potrebnú logistiku očkovania prioritných skupín zariadení sociálnych služieb.

ZDROJ : Daša Jeleňová, hovorkyňa PSK


Verzia pre tlač
22.01.2021Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (7%)
  • normálne pracujem (33%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (33%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (28%)