Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Ženy zo sninskej ÚŽS pripravili ochutnávku jedál

Na úvod zaznelo niekoľko rezkých ľudových piesní v podaní ženskej speváckej skupiny Starinčanka

Ženy zo sninskej ÚŽS pripravili ochutnávku jedál

SNINA. Medzi tradičné a obľúbené akcie Základnej organizácie Únie žien Slovenska (ZO ÚŽS) v Snine patrí Ochutnávka jedál. Tohtoročná ochutnávka sa uskutočnila v pondelok 29. októbra v priestoroch Domu Matice slovenskej v Snine. 

Podujatie otvorila predsedníčka ZO ÚŽS v Snine Mária Dunajová, ktorá privítala prítomné členky a milých hostí. Pozvanie prijali primátor mesta Štefan Milovčík, krajská koordinátorka ÚŽS Anna Capová, prednostka MsÚ v Snine Jana Rosičová, predsedníčka Jednoty dôchodcov Slovenska v Snine Anna Jakubcová a predsedníčky základných organizácií ÚŽS sninského okresu. 

Na úvod zaznelo niekoľko rezkých ľudových piesní v podaní ženskej speváckej skupiny Starinčanka s akordeónovým sprievodom Šimona Čopa. Veselé východniarske a rusínske piesne navodili príjemnú atmosféru a dobrú náladu, ktorá trvala počas celej akcie.

Ako už bolo spomenuté, na podujatí sa zúčastnil ako hosť aj súčasný primátor Štefan Milovčík, ktorému za jeho dlhoročnú aktívnu podporu tejto ženskej organizácie venoval výbor ZO ÚŽS ďakovný list a vyrezávanú sochu anjela od umeleckého rezbára Milana Krajňáka. 


Hlavnou časťou programu bola však samotná ochutnávka. Stoly sa ohýbali pod množstvom rozličných dobrôt, ktoré pripravili šikovné gazdinky, členky Únie žien. Vôňou a rôznorodosťou lákali nielen tradičné regionálne pokrmy, ale i jedlá modernej kuchyne. Bolo naozaj ťažké odolať a aspoň niečo neochutnať. Keďže tento ročník nebol súťažný, výbor ZO ÚŽS venoval všetkým ženám, ktoré pripravili nejakú dobrotu, pekný darček.
Predsedníčka sninskej Únie žien ďakuje členkám výboru a všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pripraviť toto zaujímavé podujatie.

AUTOR, FOTO : Mgr. Eva Mihaliková


Verzia pre tlač
08.11.2018Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (58%)
  • nie (42%)