Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

ZUŠ Mierová má nového povereného riaditeľa

Srđan Stojiljković sa stal novým povereným riaditeľom Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici v Humennom

ZUŠ Mierová má nového povereného riaditeľa

HUMENNÉ. Humenné, 11. 01. 2019 – Srđan Stojiljković sa stal novým povereným riaditeľom Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici v Humennom. Od utorka 15. januára tak vystrieda dosluhujúceho povereného riaditeľa školy Igora Hanáka.

V piatok 11. januára prijal v zasadačke MsÚ v Humennom primátor Miloš Meričko nového riaditeľa ZUŠ Mierová, Srđana Stojiljkovića. Odovzdal mu poverovacie dekréty a poprial veľa šťastia a úspechov v novej funkcii. Post riaditeľa školy mu prenechá Igor Hanák, ktorý plnil funkciu povereného riaditeľa uplynulých šesť mesiacov. Nový riaditeľ Srđan Stojiljković je aktuálne poverený viesť školu dovtedy, kým z výberového konania nevzíde nový riaditeľ ZUŠ..

Krátky časový úsek od vymenovania primátora do funkcie totiž neumožnil vypísať výberové konanie na túto pozíciu ihneď. Proces výberového konania a následného schválenia Radou školy predstavuje niekedy dobu dlhú aj do dvoch mesiacov. V rámci februárového Mestského zastupiteľstva bude predložený návrh harmonogramu výberových konaní. Po jeho schválení sa budú môcť potom záujemcovia s patričným odborným vzdelaním uchádzať aj o pozíciu napr. riaditeľa ZUŠ Mierová v Humennom. Srđan Stojiljković, ktorý má záujem o pozdvihnutie umeleckého charakteru školy, zvažuje neskôr po uplynutí poverenia, uchádzať sa o funkciu riaditeľa umeleckej školy aj prostredníctvom výberového konania.

Noty sú rovnaké v Srbsku aj na Slovensku
Mast. umet. Srđan Stojiljković pochádza zo Srbska a na Slovensku žije už 7 rokov. Prvé roky pôsobil v umeleckej škole Múza a neskôr presídlil do ZUŠ Mierová. Je učiteľom hudobného odboru na tejto škole, a zároveň dirigentom mužského speváckeho zboru Rusinija. Ako sa sám vyjadril slovenčina mu problém nerobí, veď hudba je univerzálnym jazykom a noty sú rovnaké v Srbsku aj na Slovensku.AUTOR, FOTO : Mgr. Michaela Dochánová, Špecialista pre styk s verejnosťou na tlačovom referáte, Mestský úrad HumennéVerzia pre tlač
11.01.2019Ste spokojný/-á s výsledkami komunálnych volieb 2018 v Humennom?


  • áno (56%)
  • nie (44%)