Domov AKTUÁLNE > Šport

Black Tiger sa v silnej konkurencii nestratil

Celkovo sa klubu podarilo obsadiť 3. miesto v kategórii seniorov, z najmenších najlepší výkon podala žiačka Považancová, ktorá po dvoch vyhratých zápasoch nestačila na neskoršiu víťazku a obsadila 3. miesto

Black Tiger sa v silnej konkurencii nestratil
SNINA. V dňoch 5. a 6.apríla sa na Ukrajine uskutočnil veľmi silne obsadení turnaj pod názvom Carpaty Cup 2019.

Tohto turnaja sa zučastnila špička Ukrajiny (veľké množstvo aktuálnych majstrov Ukrajiny) ako aj reprezentácia Moldavska a Rumunska.

Slovensko a mesto Snina na tomto turnaji reprezentovali členovia klubu Black Tiger Taekwondo Klub Snina pod vedením trénera klubu T. Potockého.

Celkovo 15 pretekárov klubu si viedlo v silnej konkurencii veľmi dobre, aj keď množstvo prehratých finále zamrzelo.

Sninčanom sa na turnaji podarilo vybojovať 6 x striebro, 5 x bronz a 4 x 9.miesto.

O striebro sa postarali vo svojich vahových kategoriách A. Krupjaková - 36 kg (9 pretekárov), M. Suchý - 74 kg (4 pretekáry), A. Mandzaková - 47 kg kadet (6 pretekárok), T. Haburaj +65 kg kadet (2 pretekári), K. Krupjaková - 57 kg senior (8 pretekárov) a A. Varchol -78 kg junior (7 pretekárov).

O bronzové priečky sa postarali J. Haburaj - 59 kg junior (12 pretekárov), K. Krupjaková - 59 kg junior (8 pretekárok), I. Pauliková - 52 kg junior (4 pretekárky), M. Mikula - 48 kg žiak (13 pretekárov) a D. Považancová - 27 kg žiačka (19 pretekárok). A až 9.miesta miesta obsadili na turnaji A. Grena - 24 kg (24 pretekárov), O.Šebok - 26 kg deti (21 pretekárov), G. Poldruhák - 33 kg kadet (19 pretekárov) a J. Sokol - 27 kg žiak (27 pretekárov).

Celkovo sa klubu podarilo obsadiť 3. miesto v kategórii seniorov. Poďakovanie patrí mestu Snina a sponzorom za pomoc pri vycestovní na tento turnaj.

Vyjadrenie trénera: “Turnaje na Ukrajine majú vždy svoju kvalitu. Všetci podali dobre výkon, ale najviac sa darilo Varcholovi, Haburajovi, Mandzákovej a Považancovej. Haburaj po dvoch vyhratých zápasoch sa stretol z Majstrom Ukrajiny a dokonca pol zápasu viedol, ale menej skúsenosti ho stalo víťazstvo. Opäť bojoval aj Varchol, ktorý nastupuje vždy proti fyzicky zdatnejším pretekárom, ale dokázal vyradiť Ukrajinca aj reprezentanta Moldavska, ale vo finále už nestačil na Ukrajinca. Bojovný výkon podala aj K. Mandzáková. Z najmenších najlepší výkon podala naša žiačka Považancová, ktorá po dvoch vyhratých zápasoch nestačila na neskoršiu víťazku a obsadila 3. miesto.“


ZDROJ : PA
FOTO : archív klubuVerzia pre tlač
18.04.2019Ako prežívate aktuálnu pandémiu COVID-19?


  • som doma (zatvorená prevádzka, prekážka na strane zamestnávateľa) (25%)
  • normálne pracujem (13%)
  • som optimista, verím, že sa to čím skôr skončí (50%)
  • mám veľké obavy, čo bude ďalej (13%)